Yeni Yılın İlk Gününde Dünya Genelinde Yaşanan Olaylar

Avustralya’da Orman Yangınları

Yeni yılın ilk gününde Avustralya’nın pek çok bölgesinde orman yangınları çıktı. Yangınlar nedeniyle çok sayıda ev ve iş yeri zarar gördü, hayvanlar telef oldu. Yangınlarla mücadele eden itfaiye ekipleri gece boyunca çalışmalarını sürdürdü.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Yeni Yıl Kutlamaları

New York’ta Yıllık Times Square Topu Düşürme Töreni

Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni yılın ilk gününde kutlamalar yapıldı. New York’ta her yıl düzenlenen Times Square Topu Düşürme Töreni, milyonlarca kişi tarafından izlendi. Tören sırasında gökyüzüne renkli havai fişekler atıldı.

Texas’ta Silahlı Saldırı

Amerika Birleşik Devletleri’nin Texas eyaletinde yeni yılın ilk gününde bir alışveriş merkezinde silahlı saldırı gerçekleşti. Saldırıda çok sayıda kişi yaralandı.

İngiltere’de Brexit Tartışmaları Devam Ediyor

Yeni yılın ilk gününde İngiltere’de Brexit tartışmaları devam etti. İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılması sürecinde yaşanan gelişmeler, ülkede siyasi ve ekonomik belirsizliğe neden oluyor.

Çin’de Corona Virüsü Salgını

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüsü salgını, yeni yılın ilk gününde de devam etti. Salgın nedeniyle Çin’de pek çok bölgede karantina uygulaması yapıldı, birçok kişi hastanelerde tedavi altına alındı.

Yorum yapın