1. Ana Sayfa
  2. Genel Kültür
  3. Yaz Mevsiminde Kişisel Gelişim Adına Yapılabilecek 7 Önemli Etkinlik

Yaz Mevsiminde Kişisel Gelişim Adına Yapılabilecek 7 Önemli Etkinlik

Yaz Mevsiminde Kişisel Gelişim Adına Yapılabilecek 7 Önemli Etkinlik
5

Yaz Mevsiminde Kişisel Gelişim Adına Yapılabilecek 7 Önemli Etkinlik

Yaz mevsimi geldiğinde güneşin ve sıcak havanın tadını çıkartmak öncelikli tercihiniz olabilir. Çünkü vücudunuzun buna ihtiyacı var. Ancak, yaz boyu okunacak kitap listesi belirlemek, bir konsere katılmak ya da bir sanat dersine katılmaya ne dersiniz? İşte, yaz mevsiminde kişisel gelişim adına yapılabilecek 7 önemli etkinlik:

  1. Yaz Boyu Okumak İçin Kitap Listesi Belirleyin

Yaz mevsimi, rahatlamak, stres atmak ve bolca kitap okumak için harika bir zaman dilimidir. Sahilde, kafede ve hatta parka yapılabilecek kolay bir etkinliktir. Derhal bir kalem ve kağıt alın. Okumak istediğiniz ancak okuma şansınız olmayan bazı kitap isimlerini not edin. Bu listeyi yaptıktan sonra, en yakın kitapçıya gidip listenizde bulunan kitapları satın alın ve okumaya başlayın. Eğer, bir halk kütüphanesine ulaşma fırsatınız varsa, gidip oradaki kitaplar arasından da aradığınız kitapları ücretsiz bulabilirsiniz.

  1. Eğlenceli ve Bilgilendirici Yaz Kurslarına Kaydolun

Bütün yaz güneşte uzanmak yerine, bazı yaz kurslarına kaydolarak kendinize kişisel gelişim adına bir iyilik yapabilirsiniz. Bu kurslar, kesinlikle size birçok bilgi katacak ve eğlenerek öğrenmenin tadına varacaksınız. İnternetten veya okulunuzdaki bir yetkiliden hangi kursların aktif ve eğlenceli olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca, hangi yaz kurslarının mevcut olduğunu görmek için bulunduğunuz bölgedeki belediyelere danışabilirsiniz. Yaz boyu gitar çalmayı, yüzme becerilerinizi geliştirmeyi, hatta güzel resimler yapmayı öğrenebilirsiniz.

  1. Seveceğiniz Bir İşte Çalışarak Para Kazanmaya Başlayın

Yaz boyunca bir işte çalışmak, biraz para kazanmanın ve ilerde özgeçmişinizde kullanmak üzere tecrübe kazanmanın kolay bir yoludur. Tatile çıkmayı veya çok sayıda biletli etkinliğe katılmayı planlıyorsanız, yaz boyu çalışarak para kazanabilirsiniz. Bir çok işletme ve şirket, yaz aylarındaki müşteri yoğunluğunu karşılamak için yaz boyunca yarı zamanlı çalışanları işe alır. Bu durum, özellikle sahile kıyısı bulunan yerleşim yerleri için geçerlidir. Bu nedenle, sadece yaz mevsimi için personel arayan kişilere online ilanlar aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda, bir arkadaşınız ile aynı iş yerinde çalışarak hem eğlenip hem de para kazanabilirsiniz.

  1. Spor Salonu veya Spor Okuluna Kayıt Yaptırın

Yaz mevsimi, daha aktif bir kişi olmak ve daha sağlıklı bir yaşam tarzı geliştirmek için önemli bir fırsattır. Bir spor salonu veya spor okuluna kayıt yaptırarak rahatlamak adına hem çeşitli faaliyetler yapabilir hem de yeni arkadaşlar edinerek eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Spor salonları ve mevsimlik sporlar size çekici gelmiyorsa, yürüyüşe çıkın veya yerel bir parkta bisiklete binin. Size katılmak için bir arkadaşınızı veya bir aile üyesini ikna etmeyi deneyebilirsiniz. Yanınızda birisinin bulunması, daha sağlıklı bir yaşam tarzı geliştirmek için faydalı spor alışkanlıkları edinmenize yardımcı olacaktır.

  1. Film, Konser veya Diğer Etkinlikleri Takip Edin

Yaz aylarında müzik festivalleri ve gişe rekorları kıran filmleri takip edebilirsiniz. Bunlar aileniz ve arkadaşlarınızla vakit geçirmek için kolay ve ucuz faaliyetler olabilir. Ayrıca, yazın vazgeçilmez eğlencesi açık hava konserlerine de katılabilirsiniz.

  1. Günübirlik Gezilere Katılabilirsiniz

Uzak bir yerlere gitmek için fazla bütçeniz yoksa, birkaç arkadaşınızla veya ailenizle birlikte günübirlik gezilere katılabilirsiniz. Yakın kasaba veya şehirleri keşfetmek istiyorsanız, günlük geziler harikadır. Eğer kendi aracınız yoksa hoşunuza gidecek ekonomik gezi turlarına katılabilir veya günlük olarak araç kiralayabilirsiniz. Seyahat masraflarını azaltmak için arkadaşlarınızı da bu geziye dahil edebilirsiniz.

  1. Farklı ve Sağlıklı Yaz Tarifleri Pişirmeyi Deneyin

Sadece fastfood veya abur cubur yiyecekler tercih etmek yerine, bu yaz pişirmek için sağlıklı tarifler öğrenin. Yaz boyunca yapmayı planladığınız aktiviteler ile birlikte tüketmek üzere sağlıklı yaz tarifleri pişirmeyi deneyebilirsiniz. Çok fazla meyve veya sebze içeren tarifler, sıcak havaların aksine serin ve sağlıklı kalmanızı sağlayacaktır. İnternetten öğrenebileceğiniz kolay tarifleri yaparak arkadaşlarınıza ve ailenize ikram edebilirsiniz. Böylece, keyifli bir yaz geçirmek için yeni fırsatlar yakalayabilirsiniz!

Bir önceki yazımız olan En Çok Seyahat Edilen Ülkeler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap