Van’da Kırsalda Karla Mücadele Aralıksız Sürüyor

Van Büyükşehir Belediyesi kentte tesirli olan kar yağışı sonrası kırsal mahalle yollarında karla gayret çalışması yapıyor. Kent genelinde ise 600 işçi ve 300 araçla karla çaba çalışması yürütülüyor.

Van’da hafta sonu tesirli olan ve dün gece saatlerinden itibaren tesirini artırarak devam ettiren kar yağışı Büyükşehir Belediyesi karla çaba gruplarını alarma geçirdi. Gece uzunluğu 25 ana arter ve 65 orta arterde küreme ve tuzlama çalışması yapan gruplar, sabahın birinci ışıklarıyla birlikte vardiya değiştirerek, çalışmalarını hızlandırdı. Merkezde kaldırım ve ana arterleri temizleyen gruplar, kar ve tipiden ötürü yolu kapanan kırsal mahallelerde de ağır bir mesai harcıyor.

3 MERKEZ İLÇE OLMAK ÜZERE 7 İLÇEDE ÇALIŞMA YÜRÜTÜLÜYOR

Yol Üretim Bakım ve Tamirat Dairesi Başkanlığı grupları; İpekyolu ilçesi  Karakoç, Arıtoprak ve Ortanca Küme Yolu, Tuşba, Dilimli, Kolsapan, Akçaören, Yemlice, Ocaklı ve Akşit Mahalle yolları, Edremit Gölardı, Akınlar, Doğanlar Mahalle yolları, Özalp Turgalı, Üst Molla Hasan, Üst Ayazca, Üst Çandarlı, Karlıyamaç, Saray, Karahisar, Kargalı, Yeşilağaç ve İslamköy mezrası, Başkale, Yukarıdallı, Akçalı, Beşocak, kaşkol mahalle yolları ve bu mahallelere bağlı 3 mezra ile Bahçesaray Altındere, Kaşıkçılar, Çatbayır, Güneyyamaç mahalle yolları ve bağlı 8 mezra yollarında çalışma yapıyor. Yürütülen ağır çalışma sonrası mahalle yollarının büyük çoğunluğu ulaşıma açılırken, kapalı yolların açılması için ise takımlar harika bir gayret harcıyor.

YOLLARIMIZ KISA MÜDDETTE ULAŞIMA AÇILDI

Ortanca Küme Mahalle yolunda bulunan Ortanca, Köşebaşı, Beşçatak, Gövelek, Arıtoprak ve bağlı mezra yolları temizleyen takımlara teşekkür eden Ortanca Mahalle Muhtarı Mehmet Nuri Yönten, yapılan çalışmalardan şad olduklarını söyledi.

Ekiplerin, sabahın erken saatlerinden itibaren yollarını açmak için çalıştığını söz eden Muhtar Yönten, “Bu yıl iki sefer bu bölgeye güzel kar yağdı. Büyükşehir Belediyesi her yıl olduğu üzere bu yıl da farkını ortaya koydu. Yollarımızı kısa müddette açtı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Hiçbir kahrımız yok. Acil durumlarda takımlar anında müdahale ediyor. Sayın Valimiz başta olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Mahalle sakinlerinden Şahabettin Uğur ise Büyükşehir Belediyesi takımlarının, yollarını hiçbir vakit kapalı bırakmadığını belirterek, yapılan özverili çalışmalardan ötürü takımlara teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın