TEKNOFEST Yarışmaları İçin Son Dönemece Girildi Sen de Katıl Bu Heyecanı Kaçırma

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinde bu yıl 41 ana yarışma –102 farklı kategoride düzenlenen teknoloji müsabakaları ortasında 5 müsabaka özelinde müracaat süreci devam ediyor. Katılımcıların büyük bir merakla beklediği ve yarış müracaatları şimdi açılmayan müsabakalar için de takvimin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. 

Pardus 21.3 Kusur Yakalama ve Teklif Müsabakası Son Müracaat Tarihi 01 Şubat! 

TÜBİTAK ve Bilişim Vadisi’nin yürütücülüğünde gerçekleştirilen Pardus 21.3 Yanılgı Yakalama ve Teklif Müsabakası, açık kaynak kodlu yazılımlara ilgi duyan, Pardus 21.3’ü merak eden, Pardus’a katkı sağlamak isteyen gençleri bekliyor. Bu yarışta yerini almak isteyenler çabuk edin müracaat için son gün 01 Şubat 2023. 

Dünyanın En Güzel Drone Yarışçısı World Drone Cup’ta İstanbul’da belirlenecek…

TEKNOFEST kapsamında birinci defa 2018 yılında düzenlenen World Drone Cup,  STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ yürütücülüğünde Dünyanın en uygun Drone yarışçısını bu yıl da TEKNOFEST İstanbul’da belirleyecek. Dünyadan en fazla ülkenin ve en fazla atletin katıldığı müsabakaya bu yıl yeniden rekor sayıda müracaat bekleniyor. Ağır ilgi gören müsabakanın son müracaat tarihi 01 Şubat 2023! 

Siber Yetenekler Ortasında Yerinizi Alın!

Dünya çapında harikulâde bir müsabaka olan Hack Masters TEKNOFEST’te siber yetenekleri bir ortaya getirecek. TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği kapsamında T.C. Dijital Dönüşüm Ofisi yürütücülüğünde düzenlenen müsabakada hackerlar, dünyanın önde gelen uzmanlarının rehberliğinde hazırlanan gelişmiş gerçek ömür siber akın senaryolarıyla hudutları zorlayacak. Son müracaatların 28 Şubat 2023 tarihine kadar yapılacağı Hack Masters güçlü gayretlere sahne olacak.

Robotik Yarışmalar

Ön elemesi yapılmayacak kategorilerin son müracaat tarihi 17 Şubat 2023

Robotik Yarışı, ülkemizde mesleksel ve teknik eğitim niteliğinin artırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimleri müddetince edindikleri bilgiyi marifete dönüştürebilen, eser geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, teşebbüsçü ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve tecrübelerinin paylaşılması emeliyle düzenleniyor. MEB işbirliğinde her yıl farklı bir halde düzenlenen yarışta 12 farklı kategori bulunuyor.

TÜBA TEKNOFEST Doktora Bilim Mükafatları son müracaat tarihi 10 Şubat 2023

TÜBA tarafından her yıl açıklanan tematik program ile ilgili mevzu başlıklarını içeren YÖK doktora tezi müellifleri ferdi olarak teknoloji ve tasarım, bilgi ve irtibat teknolojileri, eğitim, sıhhat, tarım ve ekoloji teknolojileri ve biyoteknoloji alanlarında, ayrıyeten milletlerarası alakalar, kalkınma siyasetleri, eğitim yaklaşımları ve güvenlik siyasetleri bahislerini içeren toplumsal bilimler alanlarında müracaatta bulunabiliyor. Müracaatlar dijital olarak yapılıyor. Adayların şahsen müracaat yapabilmesinin yanı sıra TÜBA Üyeleri ile YÖK, TÜBİTAK, TÜSEB ve Üniversite Rektörlükleri tarafından da aday teklifleri yapılabiliyor. Doktora tezlerinin bilimsel kıymetlendirme süreçleriyle değerlendirileceği ödül programında birinci olan tez muharririne 50.000, ikinciye 40.000 ve üçüncüye ise 30.000 Türk Lirası ödül veriliyor.

Cumhuriyetimizin 100. Yılında TEKNOFEST Coşkusu Üçe Katlanıyor…

Cumhuriyetimizin 100. yılında İzmir, Ankara ve İstanbul’da düzenlenecek TEKNOFEST coşkusunu üçe katlıyor. Şenlik coşkusunu Türkiye’nin dört bir yanına taşıyan, ayakları yere basmayan tek festival TEKNOFEST 16-19 Mart tarihlerinde İzmir’de27 Nisan-01 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da ve 30 Ağustos-03 Eylül tarihlerinde ise Ankara’da gerçekleşecek. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın