TEKNOFEST Drone Şampiyonasına Başvuru İçin Son 1 Gün!

Gökyüzünün en süratlisi benim diyorsan TEKNOFEST Drone Şampiyonası seni bekliyor. 

Başvuru için son gün 20 Ocak 2023! 

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen TEKNOFEST Drone Şampiyonası ağır bir ilgi görüyor. Drone yarışçılarının kıyasıya çaba edeceği bu şampiyonada sizde yerinizi almak için çabuk edin. Müracaatların devam ettiği TEKNOFEST Drone Şampiyonasında son müracaat tarihi 20 Ocak 2023.  

TEKNOFEST Drone Şampiyonası ile Havada Büyük Rekabet…

Gençlik ve Spor Bakanlığı onayı ile ülkemizde 2017 yılından bu yana düzenlenen, 2019 yılından itibaren de TEKNOFEST kapsamına alınan STM yürütücülüğünde düzenlenen TEKNOFEST Drone Şampiyonası’nda havada büyük bir rekabet yaşanıyor. Türkiye Hava Sporları Federasyonu, İnsansız Hava Araçları Branşı bünyesinde, Gençlik Spor Bakanlığı Vilayet Müdürlükleri tarafından verilen sportmen lisansına sahip bireyler ve drone sporuna ilgi duyan herkes TEKNOFEST Drone Şampiyonası’na kişisel müracaat ile katılabiliyor.

Dereceye giren atletlerden birinciye 30.000 TL, ikinciye 20.000 TL, üçüncüye ise 10.000 TL ödül takdim edilecek. Ayrıyeten TEKNOFEST Drone Şampiyonası Büyük Final yarışının birincisi tekrar TEKNOFEST 2023 kapsamında düzenlenecek olan World Drone Cup’ta ülkemizi temsil edecek.

Sporcular tarafından büyük ilgi gören TEKNOFEST Drone Şampiyonası heyecanına ortak olmak için hemen www.teknofest.org adresini ziyaret edebilirsin.

Cumhuriyetimizin 100. Yılında TEKNOFEST Coşkusu Üçe Katlanıyor…

Cumhuriyetimizin 100. yılında İzmir, Ankara ve İstanbul’da düzenlenecek TEKNOFEST coşkusunu üçe katlıyor. Şenlik coşkusunu Türkiye’nin dört bir yanına taşıyan, ayakları yere basmayan tek şenlik TEKNOFEST 16-19 Mart tarihlerinde İzmir’de, 27 Nisan-01 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da ve 30 Ağustos-03 Eylül tarihlerinde ise Ankara’da gerçekleşecek. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın