Son Dönemin En Popüler Mobil Oyunları

İndirimli oyun seçenekleriyle oyuncuların öncelikli tercihi olan ve günden güne eser portföyünü zenginleştiren oyun alışveriş sitesi oyunfor, son periyotta en çok oynanan ve tercih edilen taşınabilir oyunları sizler için derledi.

Marvel Snap

Kart oyunu denilince, uzunca bir mühlet akıllara Magic The Gathering gelmişti fakat Blizzard’ın Hearthstone atağıyla, kart oyunlarının tahtına bu oyun geçmişti. Hala Hearthstone çok büyük bir oyuncu kitlesine sahip ancak Marvel lisansını kullanan “Snap”, taşınabilir arenada en çok tercih edilen kart oyunlarından biri olmayı başardı. Oynanışı başka kart oyunlarına nazaran biraz değişik olan lakin süratli maçlar ve tanıdık Marvel kahramanlara sahip olmasıyla sizi çabucak kendine çeken oyuna yakın vakitte karşılıklı gayret modu da geleceği açıklandı. Şayet kart oyunlarını seviyorsanız, Marvel Snap’i kesinlikle deneyin. (Üstelik oyun hem parasız, hem de mikro ödemeler olmadan da çok rahat ilerleme kaydedilebiliyor.)

Diablo Immortal

“Is this an out of season April’s Fools joke?” sorusuyla ünlenen Blizzard’ın ünlü taşınabilir Diablo denemesi, firmaya milyon dolarlık karlarla dönünce 1 Nisan latifesi olmadığı ve firmanın neyi amaçladığı da anlaşılmış oldu. Her ne kadar küçük ekranlarda birçok ayrıntısı görmemizi zorlaştırsa da Diablo Immortal nitekim, firmanın en başta dediği üzere tam, dolu dolu bir Diablo heyecanı sunuyor. Maalesef oyun içi ödemelere çok tartı verilmiş durumda fakat taşınabilir platformda bu kadar sürükleyici ve bu kadar uygun görünen bir oyun bulmak da biraz güç…

Genshin Impact

¨İyi gözüken¨ oyun demişken… Genshin Impact’in en büyük kozu kuşkusuz ki anime kalitesindeki görselliği ve bu grafik kalitesi, oyunu hangi platformda oynarsanız oynayın değişmiyor. Bu da JRPG tipindeki bu oyunun taşınabilir platformlarda da son derece keyifle oynanabilmesine imkan tanıyor. Çokça farklı karakter, rengarenk yerler ve kolay oynanışıyla Genshin Impact’i bilhassa anime çeşidine aşina olan oyuncular kesinlikle denemeli.

Apex Legends Mobile

EA’in “battle royale” oyunlarına giriş atağı olan Apex Legends, PC oyuncularından tam not aldıktan sonra taşınabilir kategorisine de adım attı ve taşınabilir aygıtlarda da pek başarılı bir grafik çizdiğini söyleyebiliriz. Kocaman bir haritada başka oyunculara karşı uğraş edip hayatta kalmaya çalıştığınız, teknolojik bir kurguya sahip olan oyun, PUBG, Fortnite ve benzerilerini sevenler için biçilmiş kaftan.

Vampire Survivors

Eski devrin piksel grafiklerine sahip olan fakat asıl emeli görsellikten çok sizi oyunun başına kilitlemek olan Vampire Survivors, “bullet hell” ismiyle bilinen bir cinsin, son mükemmeli. Her ne kadar başlangıcı biraz yavaş olsa da kısa müddette hızlanan ve sizi binlerce yaratığı hem öldürmekle, hem de onlardan kaçmakla görevlendiren oyun, ilerleyen düzeylerde o kadar garip bir düzeye geliyor ki ekranda yalnızca renkli patlamalar görür hale geliyorsunuz. Gözlerinize ve reflekslerinize güveniyorsanız, denemelisiniz.

Disney Mirrorverse

Nasıl Marvel oyunlarının en büyük silahlarından biri bizi sinemada, çizgi-romanlarda, dizilerde gördüğümüz Marvel karakterlerinin denetimine bırakmaksa, Disney’in Mirrorverse’teki en büyük silahı da birebir tarafta: Disney ve Pixar kahramanlarından seçeceğiniz üç kahramanı savaştan savaşa sürüklemek. Bir aksiyon RPG olan Mirrorverse, karakter edinimi olarak işi biraz paraya dökmüş durumda ancak yeniden de oyun parasız ulaşabileceğiniz karakterlerle bile gereğince eğlenceli.

Dungeons of Dreadrock

Bir çeşit “zindan macerası” olarak özetlenebilecek olan Dungeons of Dreadrock, her katı birbirinden farklı bulmacalarla dolu olan bir aksiyon-macera oyunu. Görsellik tekrar eski periyot oyunlarına işaret ediyor ve oynanışta da her bulmaca birbirinden farklı bir çaba sunuyor. Oyuna şayet ısınırsanız -ki bu çok mümkün- bir sonraki çabayı iple çekeceğinizin garantisini verebiliriz.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın