Şevket Çoruh, Yeni Filminde Yine İzleyicileri Güldürmeye Hazırlanıyor

1. Şevket Çoruh Kimdir?

Şevket Çoruh, Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. 1969 yılında İstanbul’da doğmuştur. Kariyerine ilk olarak 1990 yılında Ferhan Şensoy’un “Yahşi Batı” adlı oyununda sahne alarak başlamıştır. Daha sonra birçok tiyatro oyunu, dizi ve sinema filminde rol almıştır. Özellikle “Avrupa Yakası” adlı dizide canlandırdığı “Çetin İnanç” karakteri ile tanınmıştır.

2. Yeni Filmi Hakkında Bilgi

2.1 Filmin Adı ve Konusu

Şevket Çoruh’un yeni filmi “Kırık Kalpler Bankası”. Film, aşk acısı çeken insanların gittikleri bir bankada çalışan bir kadın ve erkeğin hikayesini anlatıyor. İzleyicilere romantik ve komik anlar yaşatacak bir yapım olması bekleniyor.

2.2 Filmin Yönetmeni ve Oyuncuları

Filmin yönetmen koltuğunda Onur Ünlü oturuyor. Oyuncu kadrosunda ise Şevket Çoruh’un yanı sıra Özge Özberk, Ersin Korkut, Gupse Özay ve İbrahim Büyükak gibi isimler yer alıyor.

3. Şevket Çoruh’un Kariyerindeki Önemli Filmler

3.1 Yahşi Batı (2010)

Ferhan Şensoy’un yazıp yönettiği ve Şevket Çoruh’un da rol aldığı bu film, Türk sinema tarihinde önemli bir yere sahiptir. O dönemde çekilen en pahalı Türk filmi unvanına sahipti ve gişede büyük başarı elde etmişti.

3.2 Avrupa Yakası (2004-2009)

Şevket Çoruh’un canlandırdığı “Çetin İnanç” karakteri ile tanındığı dizi, Türk televizyon tarihinde önemli bir yere sahiptir. 5 sezon boyunca yayınlanan dizi, izleyiciler tarafından büyük ilgi görmüştür.

3.3 Organize İşler (2005)

Yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan’ın yaptığı bu film, Türk sinema tarihinde önemli bir yer tutmaktadır. Filmde Şevket Çoruh, bir suç örgütünün elemanını canlandırmaktadır.

4. Şevket Çoruh’un Ödülleri

Şevket Çoruh, kariyeri boyunca birçok ödül kazanmıştır. Bunlardan bazıları;

  • 2003 – Afife Tiyatro Ödülleri, “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” – “Münzevi”
  • 2009 – İstanbul Film Festivali, “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” – “Issız Adam”
  • 2020 – Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Ödülleri, “Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu” – “Küçükçekmece’den Kadın Sesleri”

5. Sonuç

Şevket Çoruh, Türk tiyatro, sinema ve dizi dünyasının önemli isimlerinden biridir. Kariyeri boyunca birçok önemli yapımda rol almış ve birçok ödül kazanmıştır. Yeni filmi “Kırık Kalpler Bankası” ile izleyicileri bir kez daha güldürmeye hazırlanıyor.

Yorum yapın