Scooter’ların Toplanması Gündemi Hakkında BinBin’den Açıklama Yapıldı

Elektrikli scooter’lar İstanbul üzere büyük ve trafik sorunu yaşanan kentlerde ulaşıma çevreci ve pratik bir alternatif olarak tüm dünyada süratli bir biçimde yaygınlaşıyor. BinBin olarak, trafikteki bu yeni araçların kent ömrünü destekleyecek bir formda var olması için yapılan tüm düzenlemeleri samimiyetle destekliyoruz. Bunun, uzun vadede başta scooter’lar olmak üzere giderek yaygınlaşan tüm mikromobilite ve paylaşımlı ulaşım tahlillerinin sürdürülebilirliği açısından kıymetli olduğuna inanıyoruz.

Bu kapsamda hususla ilgili çıkarılan düzenlemelere süratle ahenk sağladığımız üzere mahallî idarelerle yakın bir çalışma ve iş birliği içerisinde olmaya ihtimam gösteriyoruz. Park edilen scooter’ların yayaların geçişine pürüz olmasının önüne geçmek için park alanlarının kıymetine inanıyoruz. Bu yüzden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanlığı ile gerekli dataları paylaşarak, scooter yoğunluğunu tespit etmelerine ve ortaya çıkan ısı haritasına nazaran oluşturacakları park alanlarını daha aktif bir formda tespit etmelerine katkıda bulunuyoruz.

Ayrıca BinBin olarak herkesin örnek alacağı scooter park istasyonu çalışmamızı bölüme girdiğimiz günden bu yana geliştirerek hayata geçiriyoruz. Bugün prestijiyle 8 kentte toplu taşıma durakları ve AVM önlerinde toplam 58 scooter park istasyonu oluşturduk. Yeni istasyonlar oluşturmak için çalışmalarımız kesintisiz olarak sürdürüyor, 2023 sonuna kadar park istasyonu sayımızı 5 katına çıkarmayı hedefliyoruz. Saha gruplarımız yanlış park edilmiş araçları en kısa müddette toplamak için azami çabayı gösteriyor. Kullanıcılarımızın araçları yol kenarları yerine BinBin’e ya da belediyeye ilişkin park alanlarına bırakmalarını teşvik edecek uygulamaları da hayata geçirdik. Kullanıcılarımıza belirlenen bölgelere cihazlarımızı park etmeleri halinde indirimler tanımlayarak, scooter’larımızın kent hayatını kolaylaştıracak biçimde konumlanmasında kullanıcılarımızın da faal rol oynamasını sağlıyoruz.  

Son olarak, scooter sayılarının belirlenen sonların çok üzerinde olması nedeniyle gündeme gelen Kadıköy Bölgesi’nde, yasal olarak belirlenen toplam scooter sayısından şirketimize düşen kontenjana uygun olarak faaliyetlerimizi sürdürdüğümüzü, komşu ilçelerden kullanıcılarımızın sürüşleri sonucunda bölgeye gelen scooter’larımızın da dengelemesi için kendi operasyon grubumuzla en süratli halde aksiyon aldığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız. Önümüzdeki periyotta de bulunduğumuz tüm kentlerde günlük hayatı aksatmayacak, tersine kolaylaştıracak bir halde operasyonlarımızı yürütmek üzere tüm yetkililerle iş birliği içinde çalışmaya devam edeceğiz.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın