Osmangazi’de yeni yılın ilk meclis toplantısı

Osmangazi Belediyesi’nin Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar’ın başkanlığında yapıldı.

Osmangazi Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen yeni yılın birinci meclis toplantısında Lider Dündar, gündem unsurlarının görüşülmesinden evvel meclis üyelerine geçtiğimiz yıl Osmangazi Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Yeni yılın tüm dünyaya sıhhat, huzur ve barış getirmesini dileyen Lider Dündar, “2022 yılını da Osmangazi Belediyesi olarak hizmetlerle ağır bir halde geçirdik. 136 mahallemizde asfalt ve paklık başta olmak üzere her alanda hizmet ürettik. Eğitim dayanağından, konut ziyaretlerimize, muhtaçlık sahiplerine takviyeden istihdam sağlamaya, sahipsiz hayvanların bakım ve tedavisinden, atıkların geri dönüşümüne kadar birçok bahiste kıymetli çalışmalar gerçekleştirdik. Vizyon projelerimiz olan BAREM, Macera Bursa ve Osmangazi Atletizm Salonu’nu bakanlarımızın iştirakiyle hizmete açtık. Yeni yılda da Bursa’mıza paha katan hizmetleri arttırarak sürdüreceğiz” dedi.

 

Osmangazi Meydanı çok istikametli hizmet verecek

Bursa’nın çehresini değiştirecek Osmangazi Meydanı’nın inşaat çalışmaları hakkında da meclis üyelerine bilgi veren Lider Mustafa Dündar, “Meydanın birinci etabının taban kaplama çalışmaları tamamlandı. Kısa bir müddet içerisinde Osmangazi Meydanı’nı vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.  Kentimiz için çok hoş bir eser ortaya çıkıyor. Kamu binasıyla bütünleşen, daima canlı kalabilen bir meydan olacak. Daima hareketli kalması ismine millet kıraathanesi, nikâh salonu ve toplumsal donatı alanları vatandaşlarımıza hizmet verecek. 2000 araçlık da büyük bir muhtaçlığa karşılık verecek. Kentin yayalaşmasına ve toplu taşımanın daha çok kullanılmasına vesile olacak. Tarihi kent ile demiryolu altı olarak bilinen bölgeyi birbirine bağlayan çok istikametli bir meydanı önümüzdeki günlerde Bursalılar ile buluşturacağız. Bizde laf yok hizmet var, icraat var.” tabirlerini kullandı.

2023 yılının birinci meclis toplantısında, kontrol komitesinde vazife alacak olan meclis üyeleri de belirlendi. Yapılan oylamada AK Parti kümesinden İsmail Hayat ve Cemal Balabanoğlu ile CHP kümesinden Sefa Yılmaz, kurul üyeliklerine seçildi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın