Ödemiş yardım elini deprem bölgesine uzatacak

Kahramanmaraş merkezli 7.4 büyüklüğündeki zelzele 10 kentimizi vurdu. Ödemiş Belediyesi, Ödemişlilerin yardım elini bölgeye ulaştırıp yaraların sarılmasına katkı sunmak için yardım kampanyası başlattı. 

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde Pazartesi günü saat 04.17’de meydana gelen 7,4 büyüklüğünde deprem Kahramanmaraş ve etrafındaki vilayetlerde yıkımlara yol açtı. Ödemiş Belediye Lideri Mehmet Eriş, belediye lider yardımcıları ile birlikte Kriz Masasını toplayıp bölgedeki gelişmeleri takip ederken Ödemiş’in yardım elini bölgeye ulaştırmak üzere yardım kampanyası başlatıldı.  

YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILDI 

Battaniye, çadır, giysi, besin ve arama-kurtarma ekipmanları başta olmak üzere her türlü yardım materyali AFAD ve ilgili kurumların uyumuyla bölgeye ulaştırılacak.  

Ödemiş’te yardımlar eski otogardaki kahvehanede oluşturulan Yardım Merkezi’ne, Belediye Kültür Merkezi’ne Belediye Toplumsal Tesislerine ve 9 eski beldedeki hizmet binalarına getirilebiliyor. Hayırseverler ayrıyeten Ödemiş Belediyesi Toplumsal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerine 0 232 544 20 30 numaralı telefondan ulaşabiliyor.  

Kriz Masası olarak gelişmeleri an be an takip ettiklerini kaydeden Ödemiş Belediye Lideri Mehmet Eriş, “Çok üzgünüz. Dualarımız enkaz altındaki vatandaşlarımızla, yaralı vatandaşlarımızla. Kurtarma takımlarımıza kolaylıklar diliyoruz. Hepimizin yüreği sarsıldı. 

 

“TÜM GRUPLARIMIZLA VE ARAÇLARIMIZLA HAZIRIZ” 

Ancak biliyoruz ki bu türlü güç vakitler dayanışmayla aşılabilir. Bu noktada Kriz Masamızı toplayıp gelişmeleri takip ederek hazırlıklarımızı gözden geçirdik. Zelzele bölgesinde gereksinimlerin karşılanmasına dayanak hedefiyle da tüm kurumlarımızla ve belediyelerimizle işbirliği içerisindeyiz. AFAD’ın yönlendirmesiyle sürdürülen faaliyetlere dayanak sunmak üzere tüm gruplarımızla ve araçlarımızla hazırız.  

Ayrıca büyük Ödemiş ailemizle birlikte kışın bu güç günlerinde muhtaçlık duyulan eserlerin bölgeye ulaştırılması için yardım kampanyası başlattık. Geçmişte yaşadığımız afetlerde olduğu üzere Ödemişlilerin dayanaklarıyla yardımları ilgili kurumlarımızla da koordineli formda bölgeye ulaştıracağız. Eski otogardaki kahvehaneyi Yardım Merkezi’ne dönüştürdük. Belediye hizmet binalarımıza, toplumsal tesislerimize ve eski beldelerdeki hizmet binalarımıza da yardımlar getirilebilir. 

Felakette hayatını yitirenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Aklımız ve yüreğimiz sarsıntı bölgesinde” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın