Mustafakemalpaşa Belediyesinden Kedi Evi Projesi

BAŞKAN KANAR, ‘’ÇETİN KIŞ KOŞULLARINDA CAN DOSTLARIMIZIN YANINDAYIZ’’

 

Mustafakemalpaşa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü grupları, soğuk kış aylarında sokakta kalan can dostlarımız için her sene sistemli olarak yapılan kedi ve köpek konutlarına yenilerini ekledi. Soğuk kış kaidelerinde bilhassa beslenme konusunda sorun yaşayan minik dostlarımız için kedi meskeni yapılarak, meskenler kentin muhtaçlık duyulan noktalarına yerleştirildi.

Vatandaşlardan gelen talepleri pahalandıran barınak grupları, Takviye Hizmetleri Müdürlüğü marangoz atölyesi tarafından tasarlanan ahşap yuvaları çeşitli parklara ve merkezi noktalara yerleştirdi. Çağdaş görünümlü yeni ahşap barınaklar, çetin kış koşullarına güçlü olarak dizayn edildi.

‘’CAN DOSTLARA MAMA VE SU DESTEĞİNDE DE BULUNACAĞIZ.’’

Daha evvel hayvan sever vatandaşların görüşü alınarak uygun görülen yerlere konulan mama odakları ve kedi meskenlerinin yanı sıra Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün bulunduğu alanda kedi meskeni binası yaptıklarını belirten Belediye Lideri Mehmet Kanar, ‘’Sokaklarımızda iç içe birlikte yaşadığımız  can dostlarımızın her vakit yanında olmaya devam ediyoruz. Can dostlarımıza en yeterli formda hizmet vermeye ve onlar için projeler geliştirmeye devam edeceğiz. Yazın ve kışın, dört mevsim yanlarındayız. Kentimizin dört bir yanına yerleştirdiğimiz kedi konutlarımızı hayvan sever hemşerilerimiz ve STK’larımızla nizamlı aralıklarla ziyaret ederek, mama ve su desteğinde bulunacağız. Zira onlar bize emanet.’’ dedi.

‘’SOKAK KÖPEKLERİNE VE ÖĞRENCİLERİMİZE ÖZEL BİR ÇALIŞMA PLANLIYORUZ.’’

Sahipsiz Sokak Hayvanları Süreksiz Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezini çağdaş bir hayat alanı haline getirdiklerini belirten Lider Kanar, ‘’Dilsiz canlıların hayat refahını yükseltmek için tüm projelerimize vatandaşlarımızı dâhil ediyoruz. Bu bakımdan kedi meskeni projemizin odağında sevgi, merhamet ve dayanışma var. Projenin ikinci etabında da sokak köpeklerine ve öğrencilerimize özel bir çalışma planlıyoruz.’’ tabirlerine yer verdi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın