Muğla, Deprem İçin Tek Yürek

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından sarsıntı bölgesi için vatandaşların yardımları ile toplanan materyallerin dağıtımı Adıyaman, Hatay, Gaziantep, Malatya ve Mersin’in ilçelerinde devam ediyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi 168 işçi 54 araçla zelzeleyle çabayı sürdürüyor. 

Muğla Büyükşehir Belediyesinin merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki zelzelelerin akabinde başlattığı yardım kampanyası devam ediyor. Yaklaşık 5 gündür devam eden yardım seferberliğinde Muğla Büyükşehir Belediyesi yardım merkezinden toplanan materyaller sarsıntı bölgesine ulaşmaya devam ediyor. Gönderilen materyaller Adıyaman, Hatay, Gaziantep, Malatya, Mersin’de ki depremzedelere ulaştırılarak dağıtımı sürüyor.

Yardımların Büyük Çoğunluğunu Besin, Giysi ve Hijyen Paketleri Oluşturuyor   

Deprem Bölgesinde yaşanan yıkım nedeniyle vatandaşların temel muhtaçlıklarının karşılanmasına öncelik veren Muğla Büyükşehir Belediyesi yardımları buna nazaran organize ediyor. Bugüne kadar sarsıntı bölgesine gönderilen yardım gereçlerinin çoğunluğu besin, giysi ve hijyen paketlerinden oluşurken ayrıyeten bebek maması, battaniye, ısıtıcı, el feneri, bebek eşyası, yastık, döşek, baza, kedi, köpek maması, ekmek, teknik ekipmanlar ve jeneratör üzere eserler bulunuyor. Muğla’da toplanan yardımlar Adıyaman, Malatya, Hatay, Gaziantep ve Mersin’in ilçelerinde takımlar tarafından depremzedelere dağıtımı gerçekleştirildi.

168 İşçi 54 Araç Zelzele Bölgesinde

Yaşanan zelzele felaketinin akabinde Muğla Büyükşehir Belediyesi bölgeleye 168 işçi ve 54 araç sevk etti. 54 araç içerisinde 3 arama kurtarma, 2 taşınabilir mutfak, 2 iş makinası, 1 tır cazibeli, 3 cenaze nakil aracı, 4 arazöz, 12 tır, 20 otobüs, 4 kamyon ve 3 öncü araç bulunuyor. Sarsıntı bölgesinde bulunan Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye takımları enkaz altından bu güne kadar 27 vatandaşı sağ olarak çıkarttı. Büyükşehir Belediyesi takımları sarsıntı bölgelerinde çalışmalarına devam ederken bölgeden gelen talepler doğrultusunda yardım materyallerini göndermeyi sürdürüyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın