Microsoft, işletmelerin daha az kaynakla daha fazla iş yapmasını sağlayan Viva Sales’i duyurdu

Satış grupları için yepisyeni bir tecrübe vadeden Viva Sales uygulaması, Office 365 ve Microsoft Teams üstünde işlenen tüm müşteri verisini otomatikman CRM sistemlerine aktararak manuel bilgi girişi yapma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor ve saha satış elemanlarına vakit kazandırıyor.

Satış gruplarının satışa odaklanmasına yardımcı olan ve manuel bilgi girişi için harcanan vakti ortadan kaldıran Viva Sales, Microsoft 365 ve Teams genelinde otomatik olarak içgörüler yakalamak için yapay zekadan yararlanıyor. Bu sayede saha satış elemanlarının dataları manuel olarak girme zaruriliği ortadan kalktığı üzere, birebir vakitte iş akışı bozulmaksızın satıcılara yapay zeka odaklı teklifler ve hatırlatıcılar da sunuluyor. Viva Sales, satış gruplarının aslında kullanmakta olduğu araçların sunduğu içgörüleri hakikat bağlamda ortaya çıkararak satıcı tecrübesini nizama sokuyor; satış takımlarına vakit kazandırıyor ve tertiplere müşteri hakkında daha eksiksiz bir görüş sunuyor.

Viva Sales’in işletmeler için neden ezber bozan bir öge olduğunu lisana getiren Microsoft MEA İş Uygulamaları Yöneticisi Michel Diab, “Satıcıların Outlook belgelerinde, Excel elektronik tablolarında, Teams sohbetlerinde ve daha fazlasında kaydedilen müşteri bilgilerine ve muahede içgörülerine sahip olması alışılmadık bir durum değil. Rastgele bir satıcıya sorduğunuzda; size tüm bu bilgileri manuel olarak CRM sistemlerine kaydetmenin vakit alıcı ve titizlik isteyen bir iş olduğunu söyleyecektir. Viva Sales sadece bu süreyi kısaltmakla kalmıyor, birebir vakitte sunduğu varlıklı içgörüler ile satıcıların taahhütlerinin genel bedelini anlamalarına, KPI’ları ölçmelerine ve genel satış tecrübelerinde büsbütün ihtilal yaratmalarına yardımcı oluyor” dedi.

Viva Sales, daha evvel mevcut olmayan bir seviyede müşteri etkileşimi verisi sağlıyor. Saha satış elemanları çalışırken, müşterileri Outlook, Teams yahut Excel üzere Office uygulamalarında etiketleyebiliyorlar ve Viva Sales, bunu müşteriyle ilgili öteki tüm datalar üzere bir müşteri kaydı olarak otomatik olarak yakalıyor. Kelam konusu datalar, bir CRM’de yine yazmaya yahut aramaya gerek kalmadan, Office ve Teams’te iş birliği yapılırken takım üyeleriyle kolay kolay paylaşılabiliyor.

Veriler ve yapay zeka ile desteklenen Viva Sales, bir müşteriyi satış hunisinde ilerletmek için sonraki adımları öneriyor; işe ve sonraki adımlara öncelik veriyor ve satış takımlarının tam geçmişe ve müşteri etkileşimi gereçlerine erişmesini mümkün kılıyor. Viva Sales ayrıyeten, satış takımlarına müşteri etkileşimini geliştirmeleri için yapay zeka dayanaklı teklifler de sunuyor ve böylelikle en yanlışsız adımlar, aksiyona geçirilebilir hatırlatıcılar ve satışı hızlandırmaya yarayan tavsiyelerle takibi optimize etmiş oluyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın