Menemen’den Afet Bölgesine 20 Tır Yardım

Menemen Belediyesi’nin, asrın yıkımı olarak nitelendirilen sarsıntı sonrasında başlattığı yardım kampanyası Menemenlilerin dayanak paketleriyle çığ üzere büyüdü. Menemen Belediyesi yardım tırlarından 4’ü daha yola çıktı.

Böylelikle içerisinde yiyecek, giyecek, battaniye, yatak, yorgan, bebek bezi, bebek maması, tıbbi gereç, çok sayıda ısıtıcı ve su gönderilen tır sayısı 20’ye yükseldi. Menemen Belediye Arama Kurtarma Grubu (MAKUR) da çalışmalara dayanak vermek için Osmaniye’den Gaziantep’e geçti.

Tüm Türkiye’yi yasa boğan, Kahramanmaraş merkezli toplamda 10 ili etkileyen büyük felaket sonrası, Menemen’den sarsıntı bölgesine başlatılan yardımlar salonlara sığmadı. Menemenlilerin takviyeleriyle toplanan paketlerle dolan 4 tır daha afet bölgesine gönderilmek üzere yola çıktı.

BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ

Dayanışmanın ve yardımlaşmanın Menemen’de tam manasıyla yaşandığını söz eden Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan, “Türk Milleti olarak asrın en yıkıcı afetiyle karşı karşıyayız. Acımız tarifsiz. Afet bölgesindeki kardeşlerimize ulaştırılmak üzere başlattığımız kampanyamız kapsamında Menemenli hemşehrilerimiz, bir olduk, birlikte olduk, kenetlendik. Halil Alkaya Pazar Yeri ve Egekent 2 Spor Salonu’ndaki toplama merkezleri hemşehrilerimizin dayanak paketleriyle doldu taştı. Menemen Belediyemizin imkânlarıyla hazırladığımız yardım gereçleri ve vatandaşlarımızdan gelen gereksinim materyallerini, tırlara yükleyerek afet bölgesine gönderdik. Menemen halkı her vakit olduğu üzere dayanışmanın ve paylaşmanın en hoş örneğini ortaya koydu. Herkese farklı başka teşekkür ediyorum. Biz büyük bir aileyiz. Afet bölgesindeki Menemen Belediyesi Arama Kurtarma (MAKUR) takımımızla de daima temas halindeyiz. Rabbimden ömrünü yitiren vatandaşlarımıza rahmet, yaralılarımıza acil şifa vermesini diliyorum” diye konuştu.

MAKUR GAZİANTEP’TE

Menemen Belediyesi’nin başlattığı yardım kampanyası kapsamında bu vakte kadar, 20 tır dolusu insani yardım gereci ve 2 taşınabilir jeneratör aracı afet bölgesine gönderildi. Öte yandan afetin çabucak akabinde sarsıntı bölgesine giden Menemen Belediye Arama Kurtarma Ünitesi (MAKUR) de Osmaniye’deki AFAD koordinesindeki çalışmasını tamamladı. MAKUR takımı artık de zelzelenin vurduğu bir öbür kent olan Gaziantep’in Islahiye ilçesine gitti. Bölgede evvel arama kurtarma faaliyetlerine katılacak olan MAKUR takımı, ayrıyeten acil yardım materyallerinin mağdur vatandaşlarımıza sevkini de koordine edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın