Malkara Deprem Bölgesi İçin Seferber Oldu

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 vilayetimizde hissedilen 7.7 büyüklüğündeki sarsıntıdan etkilenen vatandaşlarımız için başlatılan yardım kampanyasına Malkaralı hemşehrilerimiz ağır ilgi göstermeye devam ediyor.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen zelzelenin akabinde Malkara’da başlatılan yardım kampanyasına Malkaralı hemşehrilerimiz büyük dayanak veriyor. Bizlere ulaşan yardım gereçleri Malkara Belediyesi gruplarınca sarsıntı bölgesine gönderilmek üzere paketleniyor.

Belediye Lider Vekili Volkan Soğancılar, Belediye Lider Yardımcıları Hüseyin Vasfi Güner ve Ersin Kaçar, zelzele bölgelerine gönderilecek yardım materyallerinin paketleme çalışmalarını takip ettiler.

DUYARLI VATANDAŞLARIMIZI ZELZELE BÖLGESİNE YARDIM ELİNİ UZATMAYA ÇAĞIRIYORUM

Depremzedelere yardım elini uzatmak isteyen vatandaşlarımızın yardım kampanyasına katılabileceğini belirten Belediye Lideri Ulaş Yurdakul; “Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 vilayetimizi etkileyen 7.7 büyüklüğündeki sarsıntı için AFAD ile koordineli bir halde yardım kampanyası başlattık. Yardımsever hemşehrilerimiz kampanyadan haberdar olur olmaz hazırladıkları yardım materyallerini Malkara Belediyesi Hizmet Binası’na ulaştırmaya başladılar.

Depremden etkilenen vatandaşlarımızın şu anda acil olarak eldiven, mont, çocuklar için kışlık giyecek, tüplü katalitik soba, battaniye, besin kolisi (konserve), çocuk maması, paklık hijyen gereci, bere, bot, tüp, yatak, powerbank, bayan pedi, çocuk bezi üzere temel yardım materyallerine muhtaçlıkları var. Vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için tüm Türkiye seferber olmuş durumda.

Ferasetli ve yardımsever olan Malkara’lı hemşehrilermizin bizlere ulaştırdıkları yardım gereçlerini belediye gruplarımız tek tek düzenleyerek AFAD’a teslim etmek üzere ilçe Kaymakamlık deposuna gönderiyor. Depremzedelere yardım elini uzatmak isteyen hemşehrilerimiz hazırladıkları yardımları Belediyemiz Hizmet Binası’na getirerek teslim edebilirler. Yardımda bulunmak isteyipte konuttan çıkamayan hemşehrilerimiz ise 444 59 42 / 114 numaralı telefonu arayarak yardım kolilerini meskenlerinden aldırabilirler.

Toplanan yardımlar en kısa müddette sarsıntı bölgesine gönderilerek depremzedelere ulaştıracağız. Şimdiden tüm yardımsever hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Allah bir daha ülkemize bu tıp afetler yaşatmasın. Sarsıntıdan etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, tüm hemşehrilerimizi sarsıntı bölgesine yardım elini uzatmaya çağırıyorum.” diyerek fikirlerini belirtti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın