Kınık Belediyesi Basın Bülteni “Kınık’tan Deprem Bölgesine Yardım Eli”

Kınık Belediyesi ve Kınık Kaymakamlığı, sabah saatlerinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen sarsıntının akabinde afet bölgesine takviye için harekete geçti.

Kınık Kaymakamı Abdurrahman Çelebi’nin yönettiğikoordinasyon toplantısına; Kınık Belediye Lideri Dr. Sadık Doğruer’in yanı sıra, Kınık Kaymakamlığı Toplumsal Yardımlaşma Vakfı Müdürü, Kınık Esnaf Odası Lideri, Poyracık Esnaf Odası Lideri, İlçe Jandarma Kumandanı, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Ulusal Eğitim Müdürü, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü, CHP İlçe Lideri, Ak Parti İlçe Lideri, İyi Parti İlçe Lideri, Deva Partisi İlçe Lideri, Saadet Partisi İlçe Lideri, Emekçi Partisi İlçe Lideri, Demokrat Parti İlçe Lideri, Kınık Nakliyeciler ve Kamyoncular Derneği Lideri katıldı.

Günün birinci ışıklarında Kınık’tan yardım yola çıktı

Meydana gelen zelzelenin çabucak akabinde, günün birinci saatlerinde Kınık Kaymakamı Çelebi ile bir toplantı gerçekleştiren Başkan Doğruer “Ülke olarak çok üzgünüz, bir an evvel toparlanmalı ve depremzedelere yardım eli uzatmalıyız. Sarsıntının çabucak akabinde, sayın kaymakamımızla koordine olarak bölgemizde hizmet veren POLYAK Maden Şirketi’nin katkıları ile bir takım ve 30 kişilik Arama Kurtarma Grubu ve araçları arama kurtarma çalışmalarına takviye olabilmesi için bölgeye hakikat yola çıkardık. Birçok büyük acıyı deneyim etmiş ve elbirliği ile üstesinden gelmiş bir millet olarak hepimiz üstümüze düşen misyonu yapacağız” dedi. 

İzmir Valiliği, AFAD ve Büyükşehir Belediyesi ile gerçekleştirilen uyum toplantılarının akabinde, ilçeden gelen ağır yardım talebini koordine etmek için kolları sıvayan İlçe Uyum Takımı, bir duyuru yaparak gereksinim listesini ve toplanma bölgelerini ilçe halkı ile paylaştı. 

AFAD ve İzmir Valiliği koordine olduk

Merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık olan ve 10 vilayetimizi etkileyen zelzele felaketi sonrasında takviye çalışmalarına başladıklarını tabir eden Başkan Doğruer, “Depremin yaralarını sarmak ve insanımıza yardım eli uzatabilmek için el birliği ile hareket edecek ve tüm gücümüzle takviye olacağız. Bugün hem İzmir Valiliği hem de Büyükşehir Belediyesi’nin toplantılarına katılarak durum değerlendirmesi yaptık. Yetkililerden gelen bilgiler doğrultusunda gereksinimlere yönelik yardımları toplamaya başladık. Birinci etapta, battaniye, atkı, eldiven, mont, el feneri, kışlık giysi, powerbank, ıslak mendil, hazır besin, ısıtıcı ve kullanılmış kışlık kıyafetler üzere acil muhtaçlıklar liste belirlendi. Topladığımız bu yardımları AFAD ve İzmir Valiliği uyumu ile sarsıntı bölgesine en kısa müddette ulaştıracağız” diye konuştu.

Kınık’ta toplanacak yardımlar için belirlenen alanları duyuran Başkan Doğruer “Depremin duyulduğu andan beri, hemşerilerimiz nasıl yardım edebileceklerini soruyorlar. Kınık Belediyesi, Poyracık ve Yayakent Belediye Hizmet Binaları, Kaymakamlık Toplumsal Yardımlaşma Vakfı ve Kınık Gençlik Merkezi’ne ulaştırmak istedikleri yardım materyallerini getirebilirler. Kınık; bugüne kadar olduğu üzere, bugün de bütün bölümleri ile birlik içerisinde hareket edecek ve toplanan yardımları en kısa müddette zelzele bölgesine ulaştıracaktır” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın