Kemer’den iki yardım tırı daha yola çıktı

Kemer’den zelzele bölgesine Kemer Belediyesi koordinesinde iki yardım tırı daha yola çıktı. Vatandaşların yardım gereçleri ile akın ettiği Belediye Düğün Salonu ve Belediye Kültür Salonu’na gelen gereçler tırlara yüklenmeye devam ediyor.

 

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve 10 vilayetten hissedilen 7.7’lik sarsıntı sonrası Kemer’de zelzele bölgesine gönderilmek için toplanan yardım materyalleri zelzele bölgesine tırlarla gönderilmeye devam ediyor.

 

Kemer Belediyesi grupları sabah saatlerinden gecenin ilerleyen saatlerine kadar vatandaşların getirdiği kolilerin paketlenmesinde çalışırken istekli vatandaşlar da bu çalışmalara takviye veriyor.

Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam, Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, Kemer Belediyesi Lider Vekili Hasan Ali Acar, Kemer Belediyesi Lider yardımcıları Emin Gül ile Baki Yalın, Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Tıraş, ünite amirleri ile Düğün Salonunda çalışmaları koordine ediyor.

Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, birinci yardım tırını sabah saatlerinde Gaziantep’e dualarla uğurladıklarını belirterek yeniden vatandaşların ve Belediye’nin takviyeleri ile oluşturulan iki tırı daha dualar eşliğinde Hatay’a gönderdiklerini söyledi.

Başkan Topaloğlu kelamlarını şöyle sürdürdü; “Yardım kampanyamızı duyurduğumuz 6 Şubat öğlen saatlerinden bu yana Kemer’de yaşayan vatandaşlarımız akın akın belediyemiz Düğün Salonu ve Kültür Salonumuza yardım gereçlerini getirmeye devam ediyor. Belediye olarak biz de gereç takviyemizi sürdürüyoruz. Türk Milleti bu türlü günlerde son derece güçlü bir formda kenetlenmeyi biliyor. Tüm halkımıza yardım kampanyasına gösterdikleri ağır ilgi nedeni ile teşekkür ediyoruz. Zelzele bölgelerinde bulunan vatandaşlarımıza yardım tırlarımızı göndermeye devam edeceğiz. Dualarımız ve kalplerimiz zelzele bölgesinde.” dedi.

Vatandaşların yardım gereçlerini akşam saat 18:00’e kadar Kemer Belediyesi Kültür Salonu, gece 00:00’a kadar Kemer Belediyesi Kültür Salonu’na getirebilecekleri ve yardım kampanyasının gereksinim durumuna nazaran devam edeceği bildirildi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın