Keçiören Belediyesi Rob-Okul Robot Yarışması’na Yoğun İlgi

Keçiören Belediyesi TEKNOMER tarafından düzenlenen 100 bin TL ödül havuzuna sahip ‘Çizgi İzleyen Robot Yarışması’ ağır müracaat aldı. ‘TEKNOMER Rob-Okul Robot Yarışması’ ismiyle düzenlenen müsabakaya Ankara geneli ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite düzeyinde 244 kadro 732 yarışmacı müracaat yaptı. Yarışa ilkokul, ortaokul ve lise seviyesindeki müracaatlar okul idaresi yahut öğretmenler tarafından yapılırken, üniversite seviyesindeki müracaatlar ise kişisel ve kadro halinde gerçekleştirildi.

Robot müsabakasına Keçiören ve Ankara genelinden gelen ağır müracaat talebinin kendilerini keyifli ettiğini söyleyen Keçiören Belediye Lideri Turgut Altınok, “Teknoloji Merkezimizde çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlıyoruz. Onları bilim ve teknolojiye yönlendirmek için hem eğitimler veriyor hem de teşvik armağanlarıyla ödüllendiriyoruz. Rob-Okul Robot Yarışımıza gösterilen ilgi çocuklarımızın ve gençlerimizin bilim ve teknolojiye olan merakının en somut göstergesidir. Bizler de gençlerimizin potansiyellerini ortaya çıkaracakları TEKNOMER’i kurarak kısa müddette kıymetli eğitim programları ve yarışlar düzenledik. Devletimize ve milletimize yarar sağlayacak kuşaklarımız için nefer olmaya devam edeceğiz.” dedi.

YARIŞMA SÜRECİ NASIL İLERLEYECEK?

Son müracaat tarihi 31 Aralık 2022 olan TEKNOMER Rob-Okul Robot Müsabakasında birinci olarak müracaat yapan okullardaki danışman öğretmenlerle toplantı düzenlenerek süreç hakkında bilgilendirme yapılacak. Bu süreçte müsabakaya katılan ilkokul ve  ortaokullara yönelik YouTube üzerinden online eğitim programı uygulanacak. 2-9-16-23 Ocak 2023 tarihlerinde yayınlanacak dersleri takip eden yarışmacılar her hafta sonu gerçekleştirilecek zoom toplantısında merak ettikleri soruları sorabilecekler. Eğitimlerin tamamlanacağı Şubat ayında imtihan yapılarak muvaffakiyet gösteren 50 yarışmacıya ‘çizgi izleyen robot seti’ armağan edilecek. Rob-Okul Robot Müsabakası 1 Ocak 2023’te yapılarak 100 bin TL ödüllü müsabakanın şampiyonu belirlenecek ve mükafatlar merasimle takdim edilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın