Katar, GKA Serbest Stil Kitesurf Dünya Kupası 2023’e Davet Ediyor

Bu dönemin Qatar Airways GKA Dünya Kitesurf Çeşidi, hür tarz kitesurf aktifliği ile başlıyor.

Doha, Katar, 25 Ocak 2023: Qatar Airways GKA Kitesurf Dünya Turu Katar’ın kuzeydoğusunda yer alan Fuwairit Kitesurf Plajı’nda 31 Ocak- 4 Şubat 2023 tarihleri ortasında gerçekleşecek.

Havada hileler, taklalar ve sıçrayışlarla dolu bu heyecan verici hür tarz kitesurf gösterisini merak eden ziyaretçiler, aktifliği fiyatsız izleyebilecek. Yarış, erkeklerde dünyanın bir numarası Gianmaria Coccoluto ve bayanlarda Mikaili Sol da dahil olmak üzere dünyanın en düzgün kitesurf atletlerini bu yarışta bir ortaya getiriyor.

Katar Turizm İdare Şurası Lideri ve Qatar Airways Group CEO’su Akbar Al Baker mevzuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Küresel Kitesurf Sporları Derneği (GKA) Kitesurf Dünya Cinsinin Resmi Turizm Ortağı olarak Katar Turizm, GKA’nın atletlerini ve seyircilerini, son teknoloji eseri bir tesiste düzenlenen inanılmaz bir aktiflikte eğlenmeye davet ediyor. Katar, süratle spor seyahatleri için değerli bir merkez haline gelirken, FIFA Dünya Kupası Qatar 2022™‘nin büyük muvaffakiyetinin ardından Visit Qatar GKA Hür Tarz Kitesurf Dünya Kupası 2023‘ün Katar’a gelmesinden heyecan duyuyoruz. Bu inanılmaz aktiflik de kazandığımız bu ivmeyi geliştirmeye devam edecek” dedi.

Geçen yıl Katar Turizm’in Global Kitesurf Sporları Derneği (GKA) Kitesurf Dünya Cinsinin üç yıllık resmi turizm partneri olmasının akabinde Qatar Airways, Kitesurf Dünya Cinsinin unvan ortağı ve resmi havayolu şirketi oldu.

Doha’nın kuzeyinde otomobille bir saatlik arada bulunan Fuwairit kitesurf plajı, dünyanın sayılı kitesurf merkezlerinden biri olmaya aday. Geçen yıl Ekim ayında açılan kitesurf’ün rahat hayat stilini yansıtacak formda tasarlanan tesis, kitesurf için eksiksiz şartları bir ayada sunuyor. Tesis, istikrarlı rüzgarlara, ılık ve sakin bir denize sahip sığ, kapalı bir lagünün çabucak yanında beyaz kumların üzerinde yer alıyor. Fuwairit kitesurf plajı, büyük çaplı müsabakalara ve etkinliklere konut sahipliği yapmanın yanı sıra, spora yeni başlayanlardan deneyimli profesyonellere kadar her cins ziyaretçi için yıl boyunca konaklama ve ders imkanı sunacak.

Katar bu yıl, yalnızca Visit Qatar GKA Özgür Tarz kitesurf Dünya Kupası 2023 ile kitesurf’ün seçkin isimlerine mesken sahipliği yapmayacak; Visit Qatar GKA Özgür Tarz Kitesurf Dünya Kupası Finalleri 2023 de yıl sonunda Katar’da gerçekleşecek.

GKA Kitesurf Dünya Çeşidi CEO’su Dr Jörgen Vogt yaptığı açıklamada; “GKA Kitesurf Dünya Çeşidi takımı olarak 2023 dönemini son derece rekabetçi bir Özgür Tarz aktifliğiyle açmaktan ve bunu Katar’daki Fuwairit Kitesurf Plajı üzere orijinal ve heyecan verici bir pozisyonda yapmaktan büyük bir memnunluk duyuyoruz. Dünya çapındaki kitesurf hayranları ve etkinlikteki yarışmacılar, cinsin unvan ortağı Qatar Airways ve turizm ortağı Katar Turizm ile olan yakın iştirakimizin, birinci sınıf kitesurf müsabakalarının kalitesini artırmaya yönelik başarılı sonuçlar vermeye devam ettiğini bir sefer daha görüp deneyimleyecek” dedi.

2023’te Katar’da gerçekleşecek başka kıymetli memleketler arası spor aktiflikleri ortasında Beach Pro Tour voleybol finalleri, ATP ve WTA tenis turnuvaları, Katar MotoGP ve Katar Formula 1 Grand Prix yer alıyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın