Karşıyaka’dan Dayanışma Örneği

Karşıyakalılar, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve toplam 10 kenti vuran zelzele felaketinin akabinde afetzedelere yardım göndermek için seferber oldu.

Karşıyaka Belediyesi’nin dün başlattığı yardım kampanyası kapsamında, 7 farklı tesiste gereksinim gereçleri toplanmaya başlandı. En ağır noktalardan biri olan Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’na giden yardımsever vatandaşlar, materyal dolu kolileri zincir oluşturarak elden ele taşıdı ve araçlara yükledi.

Belediye’nin ana deposuna götürülen gereçlerin, kısa mühlet içerisinde Büyükşehir Belediyesi’nin ve Karşıyaka Belediyesi’nin imkanlarıyla sarsıntı bölgesine ulaştırılmakta olduğu belirtildi.

Karşıyaka Belediyesi, dün erken saatte bir yardım TIR’ı ve arama-kurtarma aracını bölgeye göndermişti. Ayrıyeten 2 TIR gereç İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin acil yardım uçağı ile bölgeye iletildi. 2 başka TIR da bu sabah yola çıkarıldı.

DEVAM EDİYOR

Dayanışmayı büyütmeye devam eden Karşıyaka Belediyesi; Ana Hizmet Binası, Sancar Maruflu STK Yerleşkesi, Ali İstek Bodur Spor Salonu, Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu, Muharrem Candaş Spor Salonu, İsmail Cem Kültür Merkezi ve Kemal Anadol Mahalle Merkezi’nde (Mustafa Kemal Mahallesi) yardım toplamayı sürdürecek. Vatandaşlar; kampanyaya çadır, tüplü soba, uyku tulumu, paketli hazır besin, su, süt, bebek gereksinim materyalleri, hijyen materyali, ışıldak üzere gereçler ile katkıda bulunabilecek. Kampanyaya ait, 444 1 575 numaralı davet sınırından da bilgi alınabilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın