Kalyon Holding Kahramanmaraş ve Gaziantep Deprem Bölgesine İş Makinalarını ve Personellerini Seferber Etti

Kahramanmaraş ile Gaziantep’te meydana gelen, vakit zaman yeni sarsıntılarla devam eden ve tesiri birçok vilayetimizde hissedilen şiddetli sarsıntı sonucu yaşanan can kayıpları ve yıkım haberi hepimizi derinden üzdü. 

Bu büyük felakette hayatını yitirenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor; enkaz altında kalanların bir an evvel kurtarılmasını temenni ediyoruz. 

Kalyon Holding olarak bu sıkıntı vakitte tüm imkânlarımızla milletimizin, hemşehrilerimizin, çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın yanındayız ve elimizden gelen tüm takviyesi vermeye başladık.

Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın acil gereksinimlerini karşılamak üzere gerekli tüm teşebbüsleri, başta AFAD olmak üzere ilgili devlet kurumları ile istişare ve uyum halinde yürütüyoruz. Bu çerçevede; Hasan Kalyoncu Üniversitesi yerleşkesinin barınma ve öbür imkânlarını Gaziantepli hemşehrilerimizin kullanımına açmış bulunuyoruz. Öteki yandan, enkazdan kurtarma çalışmalarına dayanak vermek üzere bölgemizdeki  82 kamyon, 22 tır, 10 vinç, 40 ekskavatör, 7 telehander teleskobik forklift, 34 loder, 28 tonluk yakıt tankeri, 9 ışık kulesi, 13 babcot, 256 operatör, mühendisler ile çok sayıda sürücü ve uzman çalışanımızı seferber ettik.

Şantiyelerimizden iş makineleri ile İGA’dan Acil Kurtarma Grubumuz bölgeye intikal ediyor. Yaralılar için öncelikli olan kan bağışı ile birinci yardım gereçlerinin bölgeye ulaştırılması konusundaki organizasyonumuzu da süratlice devreye aldık. 

Milletimize geçmiş olsun dileğimizi yineliyor; Kalyon ailesi olarak birlik ve beraberlikle, bu güç günlerin yaralarını sarmak için üzerimize düşen tüm misyonları yerine getireceğimizi değerli kamuoyunun bilgisine arz ediyoruz. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın