İzmirli seyyarın geliri depremzeye merhem olacak

İzmirli seyyar satıcılar depremzedeler için harekete geçti. Konak’ta seyyar olarak kestane, mısır ve çiçek satan sokak satıcıları elde edecekleri bir günlük gelirlerini depremzedelere gönderecek

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki sarsıntıların akabinde İzmirliler de yardıma koştu. Kimi konutundaki giysileri gönderirken kimi de para yardımında bulundu. Yaşanan acılara kayıtsız kalmayan İzmirli seyyar satıcılar da Konak’ta açtıkları tezgahlardan toplayacakları bir günlük gelirlerini depremzedelere gönderme kararı aldı.

İzmir Seyyar Esnaf ve Sanatkarlar Meclisi Lideri Cihan Laçin, kendileri de güç durumda olan ve tüm gün soğukta ekmek parası kazanmak için çalışan seyyar satıcıların bu davranışının kendisini duygulandırdığını söyledi.

‘GEREKİRSE AÇ YATACAĞIZ’

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in teşebbüsleriyle mısır, kestane ve çiçek satan seyyar satıcıların belediye eğitmenleri tarafından 1 haftalık eğitimden geçirildiğini belirten Laçin, akabinde tek tip kıyafet ve satış araçlarıyla seyyar satıcıların belirlenen noktalarda satışa geçtiğini aktardı. Lider Soyer’in depremzedeler için harcadığı efora katkı vermek ismine kendilerinin de bu türlü bir kampanya düzenlediklerini aktaran Laçin, “Yüzyıldır itilen, horlanan, ötekileştirilen seyyar satıcıları insan yerine koyup, konutlarımıza ekmek götürmek için bizlere tek tip araçlar ve kıyafetler verip, gösterilen noktalarda zabıtayla sorun yaşamadan çalışmamızı sayın Tunç Soyer sağladı. Tahminen bu yardımımız küçük gözükecek ancak seyyarlar esasen konutlarına bile ekmeği sıkıntı götüren beşerler. Bu beşerler bir gün aç yatacak tahminen ancak depremzedeye alın teri akıttıkları yararlarını gördermenin memnunluğunu yaşayacak” diye konuştu. Laçin, sarsıntıda ömrünü yitirenlere Allah’tan rahmet dileyip, “Milletimizin başı sağolusn” dedi.      

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın