İstanbul’da İki Mahalle Karantinaya Alındı

İstanbul’da İki Mahalle Karantinaya Alındı

Neden Karantinaya Alındılar?

İstanbul’un Bağcılar ve Küçükçekmece ilçelerinde bulunan iki mahalle, koronavirüs vaka sayılarının artması nedeniyle karantinaya alındı.

Bağcılar’da bulunan Güneşli mahallesi ve Küçükçekmece’de bulunan Atakent mahallesi, Sağlık Bakanlığı’nın kararı üzerine 14 gün boyunca karantinaya alındı.

Karantina Nasıl Uygulanacak?

Karantina süresince, mahallelerdeki tüm giriş ve çıkışlar kontrol altında tutulacak. Sadece acil durumlarda ve önceden alınan izinlerle giriş çıkış yapılacak.

Ayrıca, karantina süresince mahallelerdeki tüm evlerde yaşayanların sağlık durumları takip edilecek ve gerekli tedbirler alınacak.

Karantina Süresince İhtiyaçlar Nasıl Karşılanacak?

Karantina süresince, mahallelerde yaşayanların ihtiyaçları belediye ekipleri tarafından karşılanacak. Gıda, ilaç ve diğer temel ihtiyaçlar, evlere teslim edilecek.

Ayrıca, mahallelerde bulunan işletmeler de kapatılacak ve hizmetlerini evlere teslimat şeklinde sürdürecekler.

Diğer Mahallelerde Durum Nasıl?

İstanbul genelinde vaka sayıları artmaya devam ediyor, ancak diğer mahallelerde henüz karantina uygulanmadı. Bölge bölge, mahalle mahalle takip edilen durumlar sonrası kararlar alınmaya devam edecek.

Önlemlerin Alınması Neden Önemli?

Koronavirüs salgını ile mücadelede, önlemlerin alınması son derece önemlidir. Bu önlemler, salgının yayılmasını önleyerek, insanların sağlıklarını koruyacaktır.

Karantina uygulamaları da, virüsün yayılmasını önlemek için alınan önemler arasında yer almaktadır. Bu nedenle, karantina sürecine uymak ve evde kalmanın önemi daha da artmaktadır.

Yorum yapın