İstanbul’da Dev Su Baskını: 5 Kişi Hayatını Kaybetti

Yaşanan Felaketin Detayları

İstanbul’un birçok ilçesi, son günlerde etkili olan yoğun yağışlar nedeniyle büyük bir felaketle karşı karşıya kaldı. Özellikle Kadıköy, Üsküdar ve Beykoz gibi sahil ilçelerinde yaşanan dev su baskını, 5 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu.

Hayatını Kaybedenlerin Kimlikleri Açıklandı

Kadıköy’de bir apartmanın çökmesi sonucu 2 kişi hayatını kaybederken, Üsküdar’da bir evin yıkılması sonucu 3 kişi yaşamını yitirdi. Hayatını kaybedenlerin kimlikleri açıklandı ve yakınları büyük bir üzüntü içinde.

İstanbul’da Yaşanan Su Baskını Nedenleri

İstanbul’da yaşanan bu felaketin nedenleri arasında, şehirdeki altyapı sorunları ve yapılaşma hataları öne çıkıyor. Özellikle deniz kenarındaki yapıların büyük bir kısmı deniz seviyesinden çok düşük olduğu için, yoğun yağışlar sonrası su baskınları yaşanabiliyor.

Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor

Yaşanan felaket sonrası, itfaiye ekipleri ve AFAD ekipleri büyük bir kurtarma çalışması başlattı. Bölgede mahsur kalan vatandaşlar, botlarla tahliye edildi ve enkaz altında kalanlar için çalışmalar devam ediyor.

Yaşanan Felaket Sonrası İstanbul’da Alınacak Önlemler

İstanbul’da yaşanan bu felaket sonrası, şehirde alınacak önlemler hakkında tartışmalar başladı. Özellikle deniz kenarındaki yapıların yıkılması ve altyapı sorunlarının çözülmesi için hızlı bir şekilde adımlar atılması gerekiyor. Aksi takdirde, benzer felaketlerin yaşanması kaçınılmaz olacaktır.

Yorum yapın