İş istihdamda Gemlik Belediyesi farkı

İki  yıldır hizmetlerini sürdüren Gemlik Belediyesi iş istihdam ofisi, 500 vatandaşı iş sahibi yaparak çalışma hayatına iştiraklerini sağladı.

Gemlik Belediyesi Toplumsal Belediyecilik anlayışıyla Gemliklilere hizmet vermeye devam ediyor. Türkiye’de iş istihdam ofisi kuran ender belediyelerden olan Gemlik Belediyesi, özel kesim ve vatandaşlar ortasında köprü kuruyor.

“500 vatandaşımızı iş sahibi yaptık”

İş istihdam ofisinin personel ile patron ortasında köprü vazifesi üstlenerek kurulduğu günden bu vakte kadar yüzlerce vatandaşın iş sahibi olmasını sağladığını söz eden Gemlik Belediye Lideri Mehmet Uğur Sertaslan, “Ülkemizde her geçen gün artan işsizlik oranı bilhassa gençlerin gelecek planlarında değişiklik yapmasını ve eğitimini yeri geldiğinde yarıda bırakmasını yol açıyor. Biz, Gemlik Belediyesi olarak yalnızca beton belediyeciliği değil, Gemliklilerin her şartta yanında olacak bir belediyecilik anlayışını benimsedik. Bize gelen müracaat formları dikkatlice inceliyor, özel dalla görüşmeler yapıp vatandaşlarımızın uygun işlere yerleşmesini sağlıyoruz. Bu güne kadar yaklaşık 500 vatandaşımızı iş sahibi yaptık” dedi.

Gemlik Belediyesi’nin elindeki CV bankasının çok geniş olduğuna değinen Gemlik Belediye Lideri Mehmet Uğur Sertaslan, özel kesim temsilcilerinin aradıkları özellikleri iş istihdam ofislerine iletmeleri durumunda uygun adayları çabucak yönlendirebileceklerini belirtti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın