İnegöl’den Deprem Bölgelerine Yardım Eli

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili önemli derecede etkileyen zelzele sonrası İnegöl’de saatler içerisinde toplanan 5 tır dolusu yardım materyalleri İnegöl’den zelzele bölgelerine ulaşmak üzere yola çıktı.

İnegöl her vakit gerekeni yaptığı üzere bugün de Kahramanmaraş 10 ili etkileyen zelzele felaketleri sonrası İnegöl Belediyesi’nin davetiyle birlikte adeta yardım seferberliği oluşturduk. İnegöllü vatandaşlar birlik ve beraberlik duygusu içerisinde gereksinim duyulan gereçleri toplanma noktası olan İnegöl Belediyespor salonuna getirerek burada tırlara yüklemeye kadar yardımda bulundu.

5 TIR YOLA ÇIKTI

İnegöllü vatandaşların yardım seferberliği ile7’den 70’e bir olup muhtaçlık duyulan materyallerin toplanmasıyla birlikte içerisinde battaniye, birinci yardım seti, ısıtıcı, su, uyku tulumu, çocuk bezi ve maması, çadır, kışlık giyecek, konserve ve yiyeceklerin bulunduğu 5 tır dolusu yardım materyalleri sarsıntı bölgelerine ulaşmak üzere İnegöl’den yola çıktı. İnegöl protokolü vatandaşlarla birlikte İnegöl Belediyespor önünden tırları uğurulardı.

YUNUS EMRE SPOR KOMPLEKSİ YARDIM KABULÜ YAPACAK

07 Şubat Salı günü de devam edecek gereksinim materyallerinin toplanılmasına oluşan yoğunluk nedeniyle Alanyurt bölgesine de destek yapan İnegöl Belediyesi, bünyesinde bulunan Yunus Emre Spor Kompleksi’ni de devreye alarak burada vatandaşlardan gelen yardımların kabulünü yapacak.  

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın