İndak Ekibi Deprem Bölgesine Hareket Etti

İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma (İNDAK) takımı 38 şahısla zelzele bölgesine hareket etti. İnegöl Belediye Lideri Alper Taban da sabah erken saatlerde İNDAK grubunu Malatya’ya yolcu ederken, sarsıntı bölgeleriyle her an irtibatta olduklarını tabir etti.

Türkiye sabaha karşı acı bir zelzele ile uyandı. 7,4 şiddetinde yaşanan sarsıntı; Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman ve Malatya başta olmak üzere 10 ili etkiledi. Birinci belirlemelere nazaran 76 kişinin hayatını kaybettiği, 440 kişinin yaralandığı zelzelede yüzlerce bina yıkıldı. 4. Düzey acil durum ilan edilirken, yurdun dört bir yanından zelzele bölgelerine arama kurtarma grupları ve yardımlar sevk edilmeye başlandı.

İNDAK GRUBU 38 ŞAHISLA MALATYA’YA HAREKET ETTİ

İnegöl Belediyesi öncülüğünde oluşturulan İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma (İNDAK) takımı de 38 şahısla sarsıntı bölgesine hareket etti. Zelzele haberi ulaşır ulaşmaz hazırlıklarına başlayan İNDAK takımı, AFAD’ın yönlendirmesi ile Malatya’da arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere erken saatlerde hareket etti. İnegöl Belediye Lideri Alper Taban da İNDAK’ın yola çıkmadan evvel yaptığı hazırlıklar sırasında İNDAK merkezine geldi. 38 kişilik takım; 2 binek araç, grup üyelerinin bulunduğu otobüs ve materyallerin yer aldığı yük aracıyla birlikte toplam 4 araçla Malatya’ya ulaşmak üzere İnegöl’den hareket etti.

“TÜM İMKANLARIMIZLA SEFERBER OLACAĞIZ”

Belediye Lideri Alper Taban, sarsıntı bölgeleriyle her an irtibat halinde olduklarını ve AFAD’ın daveti üzerine İNDAK grubunun çabucak yola çıktığını tabir etti. Ülkemizin acı bir olayla karşı karşıya olduğunu tabir eden Lider Taban, “Rabbimden sarsıntı bölgelerinde olan tüm vatandaşlarımıza yardımcı olmasını diliyorum. Devletimiz tüm imkanlarıyla orada. Bizler de elimizden gelen tüm imkanlarla seferber olacağız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın