İBB, 6’ncı Kent Lokantası’nı Avcılar’da Açtı Kent Lokantası Açılışı Mini Mitinge Dönüştü

İMAMOĞLU, SANDALYE ÜZERİNDE KONUŞTU: BU ÜLKENİN TAPUSU, BİR ŞAHSA YA DA BİR ZÜMREYE DEĞİL, 86 MİLYONA AİTTİR

İBB’nin Avcılar’da hizmete aldığı 6. Kent Lokantası açılışı, Lider Ekrem İmamoğlu’na gösterilen ağır ilgi nedeniyle küçük mitinge dönüştü. Evvel öğrencilerin tabldotlarını dağıtan ve onlarla öğlen yemeğini yiyen İmamoğlu, daha sonra sandalye üzerine çıkarak, kendisini dışarıda bekleyen vatandaşlara kısa bir konuşma yaptı. “Bu bölgenin en büyük muştusu, alışılmış ki Sefaköy- Beylikdüzü metrosu olacak” diyen İmamoğlu, “Yoğun uğraş içerisindeyiz. Israrla bakanlık, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Planı’na almıyor. Fakat aslında gidecekler; az kaldı, gidecekler. Ondan sonra, memleketimizin her köşesine eşit hizmet sunmayı, milletimizin çıkarına iş yapmayı, ahlaklı, vicdanlı bir biçimde sürdürmeyi, ülkemize daima birlikte ispat edeceğiz. Bu ülkenin tapusu, 86 milyon beşere aittir, bir şahsa ya da bir zümreye ilişkin değildir. Bu milletin tapusunu, tekrar millet devralacak. Her şey çok hoş olacak” dedi. Kent Lokantaları’nda 4 çeşit yemek 29 TL’den, meşrubat 5.5 TL, tatlı 7 TL, su da 1 TL’den satılıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 6’ncı Kent Lokantası’nı, üniversite öğrencilerinin ağır olarak ikamet ettiği Avcılar’da açtı. Merkez Mahallesi Şamlı Sokak 33 numarada açılan Kent Lokantası’nın birinci tabldotlarını İBB Lideri Ekrem İmamoğlu dağıttı. CHP milletvekili Turan Aydoğan, Avcılar Belediye Lideri Turan Hançerli ve CHP İBB Meclis Küme Başkanvekili Doğan Subaşı’nın eşlik ettiği İmamoğlu, öğlen yemeğini, çoğunluğu öğrencilerden oluşan bir kümeyle birlikte yedi. İmamoğlu, dışarıda toplanan vatandaşların ağır ilgisini karşılıksız bırakmayarak, sandalye üzerinde kısa bir konuşma yaptı. 

“AZ KALDI, GİDECEKLER”

Altıncı Kent Lokantası’nı Avcılar’da açmış olmaktan duyduğu memnuniyeti lisana getiren İmamoğlu, şunları söyledi: “Beş adedinden, tam 300 bin kişi faydalandı son 4-5 ayda. Gönül öteki gereksinimleri karşılamayı dilerdi, isterdi ancak ne yazık ki ekonomik sıkıntılar, insanlarımızın düşük fiyatla daha yeterli beslenmesine dönük, ki öncelikle öğrencilerimiz, onlara çok hoş bir hizmet oldu bu. Burada gençlerin hararetini görünce de çok keyifli oldum. Hepinizi çok seviyorum. Bütün Avcılar’a, Belediye Liderimizle birlikte, hoş hizmetler sunmanın ağır çabası içerisindeyiz. Marmara Caddesi, E-5 girişindeki meydanımız, Kıyı Parkı, tümden Avcılar’a yakışan, yıllardır dokunulmamış yerleri en güzel formda çözme çabası içerisindeyiz. Bu bölgenin en büyük muştusu, doğal ki Sefaköy- Beylikdüzü metrosu olacak. Ağır efor içerisindeyiz. Israrla bakanlık, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Planı’na almıyor. Lakin aslında gidecekler, az kaldı, gidecekler. Ondan sonra, memleketimizin her köşesine eşit hizmet sunmayı, milletimizin çıkarına iş yapmayı, ahlaklı, vicdanlı bir biçimde sürdürmeyi, ülkemize daima birlikte ispat edeceğiz. Şunu söyleyelim: Bu memleketin çocukları, gençleri, bayanları, erkekleri çok umutlu olsun. Bu ülkenin tapusu, 86 milyon beşere aittir, bir bireye ya da bir zümreye ilişkin değildir. 86 milyon şahsa aittir. Bu milletin tapusunu, tekrar millet devralacak. Hepinize hoş günler diliyorum. Her şey çok hoş olacak. Sevgiyle, hürmetle kalın.”

İmamoğlu, vatandaşların ağır ilgisi altında Avcılar’dan ayrıldı. 

SADECE BAYANLAR ÇALIŞIYOR

Sadece bayanların istihdam edildiği Kent Lokantaları’nın menüleri, İBB Lojistik Takviye Merkezi’nin hijyenik mutfaklarında, tecrübeli aşçılarca ihtimamla hazırlanıyor. Kent Lokantaları’nda 4 çeşit yemek 29 TL’den, meşrubat 5.5 TL, tatlı 7 TL, su da 1 TL’den satılıyor. Sayıları 5’e ulaşan Kent Lokantaları Çapa, Bağcılar, Sultanbeyli, Ümraniye, Üsküdar ve Avcılar’da hizmet veriyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın