“Hepimizin İsteği İnegöl’e En İyi Hizmeti Yapmak”

İnegöl Belediyesi’nin her yıl gerçekleştirilen yıllık kıymetlendirme ve istişare toplantısı Cumartesi günü yapıldı. Oylat Çağlayan Otel’de sabah başlayıp gün uzunluğu devam eden kıymetlendirme toplantısında, İnegöl Belediyesi’nin 20 Daire Müdürü 1 yıllık çalışmaları meclis üyelerine hazırladıkları sunumlarla anlattı. Belediye Lideri Alper Taban burada yaptığı konuşmada “Ortak paydamız İnegöl. İnegöl özelinde her birimizin isteği İnegöl’e en güzel hizmeti yapmak. Bizler de bu 5 yıllık periyotta bunları gerçekleştireceğimize inanıyorum” dedi.

İnegöl Belediyesi’nin her yıl sistemli olarak gerçekleştirdiği yıllık kıymetlendirme toplantısı, bu yıl kentin turizm markası, Şifalı İnci Oylat’ta yapıldı. Çağlayan Otel’de meclis üyeleri ve daire müdürlerinin iştirakiyle gerçekleştirilen 2022 Yılı Kıymetlendirme ve İstişare Toplantısında, belediyenin tüm faaliyetleri daire müdürleri tarafından hazırlanan sunumlarla meclis üyelerine anlatıldı. 1 yılın muhasebesinin yapıldığı yıllık kıymetlendirme toplantısı, Cumartesi günü sabah 10.00’da başlayıp akşam 18.30’a kadar devam etti. Toplantıda 20 daire müdürü sunum yaptı.

PANDEMİNİN GÖLGESİNDE 2 YIL

Değerlendirme toplantısı, Belediye Lideri Alper Taban’ın açılış konuşmasıyla başladı. Yapılan tertibi bir aile buluşması olarak nitelendiren Lider Taban, “Bugün burada dolu dolu bir program gerçekleştireceğiz. Bilhassa bu tertibi Oylat’ta yapalım istedik. Ailelerimizle birlikte de daima birlikte bir kaynaşma vesilesi olacağını düşündük. 2019 yılında bizler vazifeye başladık, lakin 2020 ve 2021 yıllarını pandeminin gölgesinde geçirdik. Tabi oluşan her türlü koşula karşı çalışmalarımıza devam ettik. Büyük oranda da çalışmalarımızı hedeflediğimiz, planladığımız üzere bitirmek istiyoruz” dedi.

OYLAT’TA DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM

Toplantının yapıldığı Oylat hakkında da meclis üyelerine bilgi veren Lider Taban, “Oylat ile ilgili de bilgi vermek istiyorum. Burada da bir dizi yatırımlar yapmak, dönüşüm sağlamak istiyoruz. Yalnızca İnegöl ve Bursa değil, memleketler arası bir marka olabilecek noktadayız. Doğasıyla, suyuyla, bulunduğu orman coğrafyasıyla herkese hitap edebilen bir yapıda Oylat. Bu yıl Oylat’ta yaklaşık 135 bin konuğumuzu konaklattık. Bunun içerisine günübirlikçileri de eklediğimizde yaklaşık 300 binleri burada ağırlamış oluyoruz. Lakin burada o denli bir dönüşüm yapmalıyız ki inşallah milyonları aşan konukları burada ağırlayalım” açıklamalarında bulundu.

KATILIMCI İDARE ANLAYIŞI MEYVELERİNİ VERİYOR

“Bugün 2022 yılını değerlendireceğiz. Misyon süremizin de 4 yılını geride bıraktık” kelamlarıyla konuşmasını sürdüren Lider Taban, şöyle devam etti: “2023 yılı hepimiz için iyi olsun. Birebir heyecanla, başladığımız günkü heyecanla muhalefeti ve iktidarıyla daima birlikte bu yıl içerisinde de çalışmaya devam edeceğiz. Yapılan her bir işte değerli daire müdürlerimizin ve meclis üyelerimizin katkısı, emeği var. Bu periyot bir farklılık olarak da şunu tabir edebilirim daha iştirakçi bir vatandaş anlayışı gördük. Bunun bilhassa bu türlü olmasını da istemiştik. Bunun için oluşturduğumuz altyapı hizmetleriyle, tüm irtibat kanallarını vatandaşlarımıza açarak onların bizlere sorun, teklif, tenkit, tavsiyelerini iletmelerini sağladık. İştirakçi idare her vakit bizlere istikamet verme noktasında katkı sağlayacaktır. Bunun yanı sıra da güzel bir otokontrol sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır.”

“ORTAK PAYDAMIZ İNEGÖL”

“Bu yıl belediyemizin kuruluşunun 153. Yılı. Benden evvel 34 Belediye Lideri vazife yapmış. Her birinden Allah razı olsun. Meclis üyesi, daire müdürü, öbür çalışanlar olarak baktığımızda tekrar bu köprünün altından pek çok sular akmış gitmiş. Fakat geriye kalan, misyonlar bittikten sonra bir ve birlikte olabilmek. Ortak paydamız İnegöl. İnegöl özelinde her birimizin isteği İnegöl’e en düzgün hizmeti yapmak. Bizler de bu 5 yıllık periyotta bunları gerçekleştireceğimize inanıyorum. 2023 yılıyla alakalı da hoş çalışmalar yapacağımızı söz ediyorum.”

KENT MARKA OFİSİ AÇILIYOR

“İnegöl’ümüzde bu yıl Kent Marka Ofisini yeni Hayat Alanı projemiz içerisinde pozisyonlandırmak istiyoruz. Burada bir tertip şeması oluşturmaya çalıştık. İnegöl marka bir kent diyoruz fakat bunu profesyonel manada ve akademik gözle sürdürelim istiyoruz. Gastronomi ve turizm başlığı altında da bir çalışma yürütüyoruz.”

BÜTÇENİN %66’SI YATIRIMA DÖNÜŞTÜ

“Kaynaklarımızı kullanma noktasında itidalli gitmeye çaba ediyoruz. Her ne kadar ekonomik şartlar değişse de yaptığımız tüm harcamalarda en az kendi paramızı harcıyor hassasiyetiyle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Geçen yıl yüzde 57 ile yatırımı kapatmıştık, bu yıl yüzde 66 ile yatırımı kapattık. Bu oran vazifeye başladığımızda yüzde 27 idi. Bu da her ünitenin daha verimli çalıştığınız, daha efektif işler ortaya koyduğunu bizlere gösteriyor. Sayıca da çok çok mütevazi sayılarla çalışıyoruz.”

İNEGÖL KENT MARKA OFİSİ SUNUMU YAPILDI

Başkan Taban’ın konuşmasının akabinde Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Cihad Doğan kürsüye davet edildi. Doğan, Lider Taban’ın da konuşmasında kelam ettiği “İnegöl Kent Marka Ofisi” çalışmaları ve araştırmaları hakkında meclis üyelerine ve daire müdürlerine bir sunum gerçekleştirdi.

DAİRE MÜDÜRLERİ 2022 YILINI ANLATTI

Açılış konuşması ve ardından yapılan sunumun akabinde Belediye Lideri Alper Taban ile Lider Yardımcıları ve tüm meclis üyelerinin bulunduğu salonda, daire müdürleri sırayla 2022 yılı çalışmalarına ait sunumlarını gerçekleştirdi.

Akşam 18.00’da sona eren sunumların akabinde Lider Taban tekrar kürsüye gelerek meclis üyelerinin sorularını yanıtladı. Bu sırada meclis üyeleri daire müdürlerinin yaptıkları sunumları puanlandırarak en yeterli sunumu yapan daire müdürünü belirledi. Kültür ve Toplumsal İşler Müdürü Lider Kılıç meclis üyelerinin oylarıyla 1’inci seçilirken, İmar İşleri Müdürü Semih Karakaş 2’nci, Toplumsal Yardım İşleri Müdürü Hayriye Durmuş ise 3’üncü oldu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın