Güzel Oyuncu Buse Orcan ” Annem Doktor Olduğu İçin Hastanede Çok Zamanım Geçti”

İlk olarak, Gönül Dağı dizisiyle ekranlarda izleyen karşısına çıkan Buse Orcan, şimdilerde Kasaba Doktoru’ndaki Dr. Nazlı karakterine can veriyor. Hoşluk müsabakalarında da dereceleri bulunan oyuncu, sanata olan ilgisini ve oyunculuk mesleğine dair merak edilenleri MAG Okurları için açıklıyor…

“Deneme çekiminin çabucak sonraki günü sete çıkmıştım. Benim için çok değerli ve heyecanlı bir dönemdi” açıklamasında bulunan hoş oyuncu şunları söyledi: “Çalışmalarımın karşılığını alabilmeyi ve bu işi her detayıyla öğrenmeyi çok istiyordum. Hakikaten sette deneyim etmenin ne demek olduğunu anlamaya başladım ve bunun için çok memnunum. Asya çok uygun kalpli, merhametli, dürüst, doğal, birebir vakitte hayat şartları sebebiyle utangaç ancak bir o kadar da kabuğundan çıkmayı arzulayan, buna gücü olan bir karakterdi. Oynadığım mühlet boyunca karakterin kendi iç çatışma ve kalıplarını kırışını görmek çok hoştu.”

Kasaba Hekimi dizisine dahil oluş sürecinden de bahseden Buse Orcan “Öncelikle her Çarşamba TRT1’de ekrana gelen Kasaba Doktoru’nda oynadığım, bu türlü hoş bir takımın içinde yer aldığım için hakikaten çok memnunum. Dr. Nazlı’yı seviyorum. İşinde çok güzel, prensipli bir kalp cerrahını oynamak öz inançlı hissettiriyor. Nazlı’nın hırslarıyla hisleri ortasında kalışına, çatışmalarına şahit oluyoruz ancak düşündüğümüzde olaylara makûs hislerle yaklaşmıyor, yalnızca hayatını inşa ederken işinde çok âlâ olma isteği onu yalnızlaşmaya itebiliyor. Role hazırlanırken sahnenin gerektirdiği tıbbi ayrıntıların yanlışsız olması için sıhhat danışmanımızla çalışıyoruz. İşinde profesyonel bir tabibi oynamak için bunlar nitekim kıymetli ayrıntılar. Ayrıyeten bu işte yer almanın benim için bir manası daha var; annem tabip olduğu için hastanede çok vaktim geçti ve oyunculukla tanışana kadar da çocuk hekimi olmak istiyordum. Yani hastane, tıp ortamına hiç uzak sayılmam ve adaptasyon sürecimde bana çok yardımcı olduğunu düşünüyorum, kendimi şanslı hissediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın