Gemlikli çocuklar yeni parklarına kavuştu

Gemlik Belediyesi, çocukların itimatla oynayabileceği, spor yapabileceği ve içerisinde oturma alanları bulunan parkları yapmaya devam ediyor. Belediyenin son park yaptığı adres ise Umurbey oldu.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü takımları, Umurbey Mahallesi’nde bulunan bin metrekarelik alanda sürdürdüğü park imal işini bitirerek çocukların hizmetine sundu. Gemlik Belediye Lideri Mehmet Uğur Sertaslan Umurbey Muhtarı Mustafa Duran ile birlikte park alanını inceledi ve yetkililerden bilgi aldı.

“Çocuklarımız güle güle kullansın”

Gemlik Belediyesi’nin çocuk parkı anlayışına yeni bir boyut kazandırdığını belirten Gemlik Belediye Lideri Mehmet Uğur Sertaslan, geçen yıl ilçe genelindeki birçok noktada park yaptıklarını ve bunun yanında eskimiş durumda olan parklarda yenileme çalışması gerçekleştirdiklerini söz etti. Çocukların inançla oynayabileceği alanları Gemlik’e kazandırmaya devam edeceklerini belirten Lider Sertaslan, “Bir dönümlük alanda üretimini bitirdiğimiz parkımızda yalnızca çocuklar oyun alanları değil, spor aletleri ve oturma kümeleri da bulunuyor. Bu sayede çocuklar rahatça oynarken, ebeveynlerde sporunu yapıyor ya da oturma alanlarında konforlu bir biçimde vakit geçiriyor. Yeni yaptığımız parkların bir öteki özelliği ise plastik değil, ahşap oyun kümelerinden oluşmasıdır. Çocuklarımız bu parkı güle güle kullansın” dedi.

Umurbey Muhtarı Mustafa Duran ise, Gemlik Belediyesi’nin Umurbey Mahallesi’ndeki parkları yenilediğini ve iki yeni bölgede park alanı oluşturduğunu vurguladı. Yapılan parkların vatandaşlar tarafından beğeni ile karşılandığını tabir ederken Gemlik Belediye Lideri Mehmet Uğur Sertaslan’a da yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın