İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mimari
  3. Eviniz İçin 5 Ucuz Dekorasyon Hilesi

Eviniz İçin 5 Ucuz Dekorasyon Hilesi

Eviniz İçin 5 Ucuz Dekorasyon Hilesi

Eviniz İçin 5 Ucuz Dekorasyon Hilesi

Evinizde yenilik yapma zamanı geldiyse; ortaya çıkacak masrafları düşünmek sizi bu fikirden uzaklaştırabilir. Fakat buna hiç gerek yok! Ufak, yaratıcı ve maliyetsiz dekorasyon hileleri ile yaşam alanınızı güzelleştirebilirsiniz. Üstelik yapı marketlerden alacağınız ürünlerden daha özgün olacağına eminiz.

1)  Doğanın Güzelliği ve Ferahlığı Evinizi Gelsin

Çiçekler ve ev bitkileri, ucuz alternatifler olmalarının yanında sizi oldukça iyi ve pozitif hissettirecek dekorasyon unsurlarının başında gelmektedir. Evinizin bir köşesinde yetiştireceğiniz renk renk menekşeler, begonyalar ve ya da sukulentler evinizin havasını bir anda değiştirecek.

 

Ev Çiçeği / Bitkisi Önerileri

 

  • Kalp Kalbe Karşı Çiçeği: Bu güzel çiçek, aşağı doğru sarkan yaprakları ile raflarınızda oldukça güzel duracaktır.

 

  • Menekşe: Pembe, mor, lila… evinize renk katmak için menekşe kullanmaktan daha iyi bir yol düşünemiyoruz. Görünüşü ile insanı büyüleyen ve küçük yapıları ile her yerde kullanılabilen menekşeler, özellikle birkaç tanesi bir arada kullanıldığında harikalar yaratmaktadır.

 

  • Orkide: Orkideler zarif olmaları ile bilinirler. Beyazdan mora pek çok renkte bulunabilen orkideler, saf ve sade duruşları ile minimalizm düşkünleri için iyi bir seçenek olacaktır.

 

2)  Hamaratlar Buraya! Kendi Kiliminizi / Halınızı Kendiniz Yapın

Masrafsız bir diğer dekorasyon hilesi de kendin yap projeleri. Pahalı ev eşyaları arasında yer alan halı ve kilimler, biraz el becerisi ile evde yapılabilir.

 

Kendin Yap Halı / Kilim Önerileri

 

  • Eski halılarınızı geri dönüştürün: Evinizde artık kullanmadığınız ve büyük olduğu için hiçbir yere sığmayan halılarınız varsa, istediğiniz kalıbı kullanarak bu halıyı kesebilir ve daha küçük bir halı ya da kilim olarak kullanabilirsiniz. Kullanacağınız şablon, yuvarlak veya kare gibi klasik şekiller olabileceği gibi alışılmadık şekiller de olabilir (Örneğin bir bulut).
  • Ponpon kilim: El işi ürünleri satan dükkanlarda rahatlıkla bulunabilecek olan ponponlar, şık ve pofuduk bir kilim yapmak için kullanılabilir. İstediğiniz boyutta bir kilim ortaya çıkarmaya yetecek kadar ponponu sıkıca birleştirin. Birleştirme işlemini dikerek yapabilirsiniz.

3)  KIRLENTLER KURTARICINIZ OLABİLİR

Hepimizin çok sevdiği kırlentler bir dekorasyon hilesi olarak kullanılabilir. Evde bulunan kırlentlerinize istediğiniz kumaştan kendi zevkinize göre kılıflar dikebilirsiniz. Değişik ve yaratıcı kırlentler evinizi dinamik gösterecektir. İstiyorsanız kırlent sayılarını artırarak konforlu bir oda ya da salon elde edebilirsiniz.

4)  ESKİ MOBİLYALARINIZ İKİNCİ BİR ŞANSI HAK EDİYOR

Hala sağlam ve kullanılabilir durumdaki berjerlerinizi, kanepelerinizi ya da minderlerinizi elden çıkarmak yerine sadece kumaşlarını değiştirerek kullanabilirsiniz. Döşemesi değişen ve eskisinden bile güzel gözüken berjeriniz, salonunuzdaki favori parçanız olacak!

5)  SIKICI DUVARLARA SON!

Tek renk duvarlarınızdan sıkılmazdınız mı? Cevabın evet olduğunu duyabiliyoruz. Duvarlarınız sadece bir bölümünü farklı bir renge boyayarak tüm odanın havasını değiştirebilirsiniz. Örneğin kitap okuma köşenizin sınırlarını farklı bir renkle belirleyebilir ya da duvarlarınızın alt kısmı ile üst kısmını farklı renklere boyayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dünyanın En İyi Havalimanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap