İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel Kültür
  3. Erkeklerin Evlilikten Korkmasının 10 Nedeni!

Erkeklerin Evlilikten Korkmasının 10 Nedeni!

Erkeklerin Evlilikten Korkmasının 10 Nedeni
3

Erkeklerin Evlilikten Korkmasının 10 Nedeni!

Genellikle bayanların günümüz şartlarında evlilikten korktuğu düşünülse de, erkeklerin birçoğunun da evlenerek yeni bir hayat kurmaktan çeşitli nedenlerle korktuğunu söyleyebiliriz. Erkeklerin evlilikten korkmasının 10 nedeni başlıklı bu içerikte, erkeklerin evlilikten korkma nedenleri hakkında 10 farklı detaya yer verdik.

Erkeklerin Evlilikten Korkma Nedenleri

İlişkilerinden Tamamen Vazgeçme Durumunda Olmaları

Birçok erkeğin evlenmek istememesinin temel nedenlerinden biri, hayatlarında bulunan farklı kadınlarla olan ilişkilerinden tamamen vazgeçecek olmalarıdır. Özellikle orta yaşın altındaki erkekler henüz bunu göze alamadıkları için, evliliğe biraz daha soğuk bakabilirler.

Başka Bir Kadına Âşık Olma Korkusu
Çok zayıf bir sebep olsa da, evlendikten sonra başka bir kadına âşık olarak evlilikte mutsuz olacağını düşünmesi, bir erkeğin evlenmeme nedenleri arasında yer almaktadır.

Boşanma Korkusu
Evlendikten sonra farklı nedenlerle boşanacağını düşünen erkeklerin sayısı, oldukça fazladır. Özellikle günümüzde boşanmaların artması, kadınlarda olduğu gibi erkekleri de evlilik konusunda düşündürmektedir.

Hayat Tarzından Vazgeçmek İstememeleri
Bekârken alışık olduğu eğlence ve genel hayat tarzından vazgeçmek istemeyen erkekler, evlilik konusunda biraz daha mesafeli yaklaşmaktadır. Evlendikten sonra bu tür konularda kısıtlanacaklarını düşünmeleri sebebiyle birçok erkek, evlenmekten vazgeçmektedir.

İş Ve Ev Hayatında Sıkışıp Kalacağını Düşünmek
İş ve ev arasında monoton bir yaşam biçimine sahip olacağını düşünen erkekler, evlenmekten kaçmaktadır. Rutin bir hayata sahip olmak istemeyen erkeklerin, yapılan anketlerde evlenmekten belirli bir süre daha kaçınmak istediklerini göstermektedir.

Doğru Kişiyi Bulma Çabası
Kişinin çevresinde görmüş olduğu yanlış ve yolunda gitmeyen ilişkiler, onu doğru kişiyi bulma çabasına daha fazla itmektedir. Bu yüzden karşındaki kişinin sürekli doğru kişi olup olmadığı konusunda yaşadığı tedirginlik, onu evlilikten uzak tutmaktadır.

Kötü Evliliklerin Örnek Alınması
Erkeğin çevresindeki kötü evlilikleri görerek, evlendikten sonra kendinin de benzer duruma düşeceğini düşünmesi, erkeklerin evlilikten korkma nedenleri arasında yer almaktadır.

Çok Eşliliği Benimsemiş Yaşam Biçimine Sahip Olmak
Gerek cinsel ve gerekse duygusal açıdan tek eşlilik için kendini hazır hissetmemeleri, erkeklerin evlilikten korkma nedenleri arasında önemli bir yer tutmaktadır.

Sorumluluk Almaktan Korkmak
Erkekleri evlilikten uzaklaştıran nedenler arasında, sorumluluktan kaçınmak da önemli sebeplerden biridir. Kendini henüz sorumluluk almak için hazır hissetmeyen erkekler, evlilik içinde hazır olduklarını düşünmezler.

Bir önceki yazımız olan Tekirdağ Gezi Rehberi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap