İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Dizi-Film-Sinema
 3. En İyi 10 Aktör

En İyi 10 Aktör

En-Iyi-10-Aktor

En iyi 10 aktör kimlerdir? Film denilince aklımıza senaryo ya da konusu gelse de bir filmi yaşatan veya izleten oyuncu kalitesidir. Başarılı oyunculuklar ile taçlanan filmlerin hepsi birçok ödüle laik görülmüştür. Günümüzde ve geçmişte de başarılı birçok oyuncu kendinden söz ettirmeyi başarmıştır. İşte bizler şimdi yerli ve yabancı en iyi aktörleri yakından tanıyacağız.

En İyi 10 Aktör Listesi

 • Johnny Dep

9 Haziran 1993 yılında Amerika Birleşik Devleti’nde doğmuştur. Altın Küre, Beyaz Perde, MTV başta olmak üzeri birçok ödüle laik görülen aktör toplam da elli altı sinema filminde yer almıştır.

 • Tom Hanks

9 Temmuz 1956 yılında Amerika Birleşik Devleti’nin Kaliforniya eyaletinde Dünya’ya gelmiştir. Kariyerimde tam üç kere Dünya’nın en iyi erkek oyuncusu seçilmiştir. Sanat kariyeri boyunca da toplamda yetmiş iki filme imza atmıştır.

 • Jack Nicholson

22 Nisan 1937 yılında Amerika Birleşik Devleti’nin New Jersey eyaletinde doğmuştur. En iyi drama, en iyi aksiyon ve en iyi gerilim alanında Dünya’da en fazla ödül alan sanatçı kariyeri boyunca da yatmış bir filme imza atmıştır. Bunlardan üç tanesi ise 100 milyon $ hasılatını aşmıştır.

 • Tarık Akan

Pek çok eleştirmen ve izleyici tarafından Türk sinemasının en yakışıklı oyuncusu olarak kabul edilen Akan oyunculuğunun yanı sıra yazarlıkta yapmaktadır. Türk sinemasının önemli yapıtların imza atan aktör 13 Aralık 1949 yılında doğmuştur ve 16 Eylül 2016 tarihinde ölmüştür.

Tarık Akan
Tarık Akan
 • Leonardo DiCaprio

Amerika’nın Los Angeles eyaletinde 11 Kasım 1974 yılında doğmuştur. Başta Oscar olmak üzere birçok ödüle imzasını atan yakışıklı aktör toplamda on yedi filme imza atmıştır. Kariyeri boyunca da on sekiz ödüle laik görülmüştür.

 • Şener Şen

Oynadığı oyunlar rol aldığı filmler ve dillere pelesenk olan replikleri ile Türk sinema tarihinin en iyi aktörlerinden biridir Şener Şen. 26 Aralık 1941 yılında doğan sanatçı komedi, dram, aksiyon ve psikolojik olmak üzere pek çok türde filmde yer almıştır.

 • Ayhan Işık

Türk sineması denilince akla gelebilecek en iyi aktörlerden biridir. 5 Mayıs 1929 yılında doğan sanatçı 16 Haziran 1979 yılında ölmüştür. Türk sinema tarihinin önemli ismi ‘Taçsız Kral’ lakabı ile de bilinmektedir.

Ayhan Işık
Ayhan Işık
 • Kemal Sunal

Türk sinema tarihinin şüphesiz en iyi aktörlerinden olan Kemal Sunal 11 Kasım 1944 yılında doğmuştur. Sanat hayatı boyunca komedi başta olmak üzere pek çok filme imza atan Sunal, 3 Temmuz 2000 yılında ebediyete uğurlanmıştır.

 • Daniel Day Lewis

İngiltereli aktör 29 Nisan 1957 yılında doğmuştur. Toplamda Dünya’nın en önemli ödüllerinin yedisini kariyerinde bulundurmaktadır. Sanat kariyeri boyunca toplam yirmi iki filmde rol olan sanatçı hayatına yönetmen olarak da devam etmektedir.

 • Will Smith

Şüphesiz günümüzün en çok sevilen sanatçılarından beridir. 25 Eylül 1968 yılından doğan sanatçı oyunculuğu kadar şarkıları ile de pek çok kişinin beğenisini kazanmıştır. Şu an Dünya’da en çok sevilen sanatçıların başında gelmekte aynı zaman en çok izlenilen filmlerin başrol oyunculuğunu üstlenmektedir.

Will Smith
Will Smith

En iyi 10 aktör ile ilgili sizde görüşlerinizi bize iletebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Karantina Süresi Boyunca İzlenebilecek En İyi 6 Alternatif Dizi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap