Ece Üner Anttalks’un konuğu oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, Anttalks aktifliğinin konuğu Gazeteci-Yazar ve Haber Spikeri Ece Üner oldu. Adalet ve Demokrasi Haftası aktiflikleri kapsamında Antalyalılar ile buluşan Üner, konuşmasında demokrasi şuurunun arttırılması gerektiğine dikkat çekti. 
 

Antalya Büyükşehir Belediyesi “İlham Veren Muvaffakiyet Hikâyeleri” ismiyle düzenlenen Anttalks aktifliğiyle başarılı isimleri ve kıssalarını Antalyalılarla buluşturmayı sürdürüyor. Adalet ve Demokrasi Haftası kapsamında Gazeteci-Yazar ve Haber Spikeri Ece Üner’in konuşmacı olarak katıldığı Anttalks aktifliği Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Gençlerin ağır ilgi gösterdiği aktifliğe Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek de katıldı.  

DEMOKRASİDE ÇABAYI ARTIRMALIYIZ

Ece Üner, iştirakçilere mesleksel tecrübe ve deneyimlerine ait bahisleri paylaştı. Üner, toplumda demokrasi şuurunu artırmak için demokraside inancı yine üretmenin ve daha ileri taşımaya çalışmanın kıymetli olduğunu söz etti. Ece Üner, Gazeteci Uğur Mumcu’nun ‘Bir bireye yapılan haksızlık bütün topluma karşı işlenmiş bir suçtur’ kelamını hatırlatarak, “Bu şuuru paylaşmak bu sorumluluğu yerleştirmek zorundayız. Uygarca paylaşılan sorumluluk şuuru özgürlüğün ve demokrasinin de tek teminatıdır. Bu teminat sağlanmadıkça demokrasinin temeline bir taş bile konmuş olmaz” dedi. 

GAZETECİLERİMİZİ HÜRMETLE ANIYORUM
 
Suikast sonucu hayatını kaybeden ve öldürülen gazetecileri hürmetle andığını söyleyen Ece Üner “24 Ocak 1993 yılında hayatını kaybeden gazeteci Uğur Mumcu başta olmak üzere suikast sonucu öldürülen tüm gazetecileri hürmetle anıyorum. Ülkenin gündemine hançer üzere saplanan bu olaydan sonra ve bu olayın öncesinde hayatını kaybeden gazetecilerimizi hürmet ve minnetle anıyorum ”diye konuştu. Haber spikeri Ece Üner, konuşmasının akabinde iştirakçilerin sorularını yanıtlandırdı. Üner, kendisine en hoş soruyu yönelten 4 iştirakçiye “Haysiyet” kitabını imzalayarak armağan etti. 

BAŞKAN BÖCEK’E TEŞEKKÜR 

Konuşmasının akabinde Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’e teşekkür eden Gazeteci Üner “Sayın Lider, Cumhuriyet’in 100. Yılı ve Demokrasi Haftası kapsamında insan hakları, bireylerin salt insan olmakla kazandıkları haklarını tekrardan söz etmek için beni Antalya halkı ile buluşturdunuz. Bu nedenle yapılan bu aktiflik için sizlere çok teşekkür ediyorum” tabirlerini kullandı. 

DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI

Başkan Muhittin Böcek, konuşmalarından ötürü Gazeteci ve Haber Spikeri Ece Üner’e teşekkür ederek çiçek ve plaket takdim etti. Lider Böcek, “Ece hanım, hayatı boyunca edinmiş olduğu deneyimleri bizlerle paylaştı. Çocuklarımızın istismara uğramadığı, gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, bütün vatandaşlarımızın keyifli ve huzurlu olduğu hoş günlerde buluşacağız” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın