1. Ana Sayfa
  2. Genel Kültür
  3. Dünyanın En İlginç Meslekleri

Dünyanın En İlginç Meslekleri

Sarı Muhasebecilik İşletme_Reklam İnternet Sitesi

Günümüzde birçok insan tabiri caizse ekmeğini taştan çıkarmaktadır. Ekonomik şartların oldukça zorladığı şimdiki zamanda birçok kişi gerek iyi bir gelire sahip olmak gerekse yaşamını devam ettirmek adına birçok iş yapmaktadır. Bu işler arasında birçoğunun oldukça ilginç ve heyecan verici olduğunu dile getirebilirsiz. Sizlerde dünyanın en ilginç meslekleri hakkında araştırma yapıyorsanız, yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda dünyanın en ilginç meslekleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Dünyanın En İlginç Meslekleri

İyi bir meslek denilince birçoğumuzun aklına doktorluk, avukatlık, öğretmenlik gibi meslekler gelse de, gelirleri ile birlikte oldukça göz dolduran birçok mesleğin olduğunu da dile getirelim. Bu mesleklerin yanı sıra ise dünya üzerinde çeşitli işlerin olduğu da bilinmektedir. Yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde sizlere dünyanın en ilginç mesleklerini listeledik.

Deodorant Koku Testçiliği İşi

Deodorantlar günümüz yaşam koşullarında birçok kişinin kullandığı bir kozmetik ürünüdür. İnsanların koltuk altındaki kokuları gidermek amacıyla kullandığı deodorantlar aynı zamanda bazı kişiler için bir ekmek kapısı haline gelmeyi başarmıştır. Deodorant koku testçileri, insanların koltuk altına sıkmış olduğu deodorantları koklayıp onların kalitesini test eden kişilerdir. Ayrıca bu işten güzel bir ücret elde ettiklerini de dile getirelim.

İtici (Oshiya)

İtici mesleği yani Oshiya mesleği genellikle Asya ülkelerinde görülen bir iş türüdür. Bu meslek yoğun nüfusun olması nedeniyle insanların yapacağı tren seyahatlerinde sığması amacıyla itme işlemini yapan bir meslek grubudur. Japonya ve Çin ülkelerinde rahatlıkla rastlayabileceğiniz bu meslek grubunun iyi bir kazanç sağladığını da dile getirebiliriz.

Boğa Spermi Toplayıcıları

Boğa spermi toplayıcıları son dönemlerin en çok kazandıran meslek grupları arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Boğaların bir stand içerisine alınması ve bir mekanizma eşliğinde boğa spermlerinin yani tohumlarının toplanması ile yürütülen bu meslek grubunun aylık binlerce dolar kazandığını söyleyebiliriz.

İdrar Üreticileri

İdrar üreticileri genellikle geyik idrarı üretmektedirler. Belirli mekanizmalar sayesinde geliştirilen bu işlem sahiplerine de oldukça çok kazandırmaktadır. Yaklaşık olarak bir geyik idrarından 300 dolar kazandırdığı söylenmektedir. Avrupa da çiftlik sahiplerinin son dönemlerde en çok tercih etmiş olduğu girişimcilik faaliyetleri arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

Mama Test Edicileri

İlginç meslek denilince akla nelerin gelebileceğini az çok tahmin ediyorsunuzdur. Mama test edicileri hayvanların yemiş oldukları hazır mamaları yiyerek bunları test eden kişilerdir. Sağlamış olduğu gelir ile göz dolduran bu mesleğin oldukça mide bulandırıcı olduğunu bilmekteyiz. Fakat kazancının yüksek olması birçok kişinin de bu mesleğe rağbet ettiğini görebilmekteyiz.

Profesyonel Yas Tutucular

Avrupa da özellikle son dönemlerde en çok rastlanan meslek grupları arasında yas tutucular yer almaktadır. Cenaze törenlerinde ağlayarak ve yas tutarak para kazanan bu meslek grubunun oldukça iyi kazançlar sağladığı da bilinmektedir. Cenaze merasimlerinde olduğu kadar yas tutucuların çeşitli etkinliklerde de bazı görevleri üstlendiğini bilmekteyiz.

Bir önceki yazımız olan Dünyanın En Büyük Teknoloji Şirketleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap