Dünyanın En Büyük Teknoloji Şirketi Apple, Yeni Bir İşletim Sistemi Duyurdu

Apple, iOS 15’i Duyurdu: İşte Yenilikler

Apple, birçok yenilikle birlikte iOS 15’i duyurdu. Yenilikler arasında mesajlaşma uygulamasının güncellenmesi, FaceTime’da toplu görüşme yapabilme özelliği, yeni bir harita özelliği ve daha fazlası yer alıyor.

Mesajlaşma Uygulaması Güncellendi

iOS 15 ile birlikte mesajlaşma uygulaması da güncellendi. Artık metinleri daha kolay yanıtlayabilecek, belirli bir mesajı takip edebilecek ve mesajların boyutunu küçültüp büyütebileceksiniz.

FaceTime’da Toplu Görüşme Yapabilme Özelliği

Artık FaceTime’da toplu görüşme yapabilme özelliği de yer alıyor. Bu özellikle birlikte aynı anda birçok kişiyle görüşebilecek ve görüşme sırasında arka planı bulanıklaştırma özelliğini kullanabileceksiniz.

Yeni Bir Harita Özelliği

iOS 15 ile birlikte harita özelliği de yenilendi. Artık daha ayrıntılı ve doğru haritalarla birlikte yol tarifi alma özelliği de güncellendi. Ayrıca, haritalar üzerinde bulunan mekanları kaydedebilecek ve paylaşabileceksiniz.

iOS 15 Hangi Cihazlarda Kullanılabilecek?

Apple, iOS 15’i iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE (1. nesil), iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone SE (2. nesil), iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max gibi tüm iPhone modelleri için kullanılabileceğini açıkladı.

iOS 15 Ne Zaman Yayınlanacak?

Apple, iOS 15’in sonbaharda yayınlanacağını açıkladı. Ancak, beta sürümünün haziran ayında kullanıma sunulacağı da açıklandı.

Yorum yapın