Didim’den Deprem Bölgesine Yardım Eli

Kahramanmaraş’ta sabah saat 04.17’de 7,7; saat 13.24’te 7,6 büyüklüğünde iki büyük zelzele meydana geldi. Zelzele; ülkemizin birçok noktasından hissedilirken, Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da büyük yıkıma yol açtı. Zelzelenin yaralarını sarmak gayesiyle ülkenin birçok yerinden sarsıntı bölgesine yardımlar gönderilirken, Didimlilerde yardım için seferber oldu.

Didim Belediyesi’nin daveti üzerine yardıma koşan Didimli vatandaşlar Belediye bahçesine kurulan Toplama ve Afet Uyum Çadırı’na Battaniye, Elektrikli Isıtıcı, Hijyenik Ped, Çocuk Bezi, Kuru Besin, El Feneri, Powerbank, Su, Kışlık Giysi olmak üzere çeşitli cinste materyal yardımında bulundu. Yapılan yardımlar kolilere koyulup araçlara yerleştirilerek gönderilmeye hazır hale getirildi.

2 ADET GEREÇ TIRI VE İŞ MAKİNELERİ YOLA ÇIKTI

Didim Belediyesi’nin daveti üzerine yardım için seferber olan Didimli vatandaşların dayanağı ile gün içerisinde 79 çuval çocuk bezi, ıslak mendil, hijyenik ped, 55 paket süt, 92 koli kuru besin, 105 çuval kışlık giysi, 236 adet battaniye, 6 koli besin gereci, 70 adet ısıtıcı olmak yüzlerce yardım materyali toparlandı.

Toparlanan gereçler Didim Belediyesi vazifelileri tarafından 2 tıra yüklenip yola çıkarılırken, gereçlerle birlikte Didim Belediyesine ilişkin iş makineleri de zelzele bölgesine gönderildi.

DEPREMİN YARALARINA BİRLİKTE SARACAĞIZ!

El ele vererek birlik ve beraberlik içerisinde yaraların sarılacağını belirten Didim Belediye Lideri A.Deniz Atabay, “Kahramanmaraş’da gerçekleşen 2 büyük zelzele Kahramanmaraş başta olmak üzere etraf vilayetlerde büyük bir yıkıma yol açtı. Öncelikle sarsıntıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.” dedi.

Başkan Atabay, “Ülkemizi derinden etkileyen zelzele karşısında Didim halkı olarak tek yürek olup yardım kampanyası başlattık. Dayanakta bulunan vatandaşlarımıza dayanışma ve yardımseverlikleri için çok teşekkür ederim. Didimlilerin takviyesi ile topladığımız yardımlarımız yola çıktı. Kalbimiz ve dayanağımız bölge halkı ile birlikte, bu şiddetli süreci daima birlikte atlatacağız.” Tabirlerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın