Depremin toplanacağı merkezde hazırlıklar devam ediyor

Zelzele bölgesi için hazırlanan tıpkı yardımların toplanacağı eski Carrefoursa binasında hazırlıklar devam ediyor

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve bölgedeki 10 ili birden etkileyen zelzelenin akabinde birinci harekete geçen vilayetlerden birisi de Kocaeli oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin arama kurtarma takımları ve yardım tırı gece saatlerinde bölgeye yola çıktı. Kocaeli’den zelzele bölgesine gidecek birebir yardımların toplanma merkezi olarak ise eski Carrefoursa binası belirlendi. Merkezde hazırlık çalışmaları devam ediyor. Kocaeli Valiliği, AFAD, Büyükşehir, başka kurumlarla vatandaşlardan gelecek yardımlar burada toplandıktan sonra, bölgeye ulaştırılacak.

ESKİ CARREFOURSA BİNASI

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve pek çok vilayetimizde hissedilen zelzelenin akabinde zelzele bölgesi için yardım kampanyası başlatıldı. Battaniye, katalitik soba, besin, giysi ve hijyen hususları üzere tıpkı yardımların toplanacağı yer de muhakkak oldu. Eski Carrefoursa binası, yardım toplama merkezine dönüştürülüyor. Kocaeli Vilayet Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından afet bölgesi için toplanacak yardımlar AFAD ve Acil Durum Başkanlığının talimatları doğrultusunda sarsıntıdan etkilenen vilayetlere sevk edilecek.

GENEL SEKRETER İNCELEDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, sarsıntı bölgesi için hazırlanan tıpkı yardım toplama merkezinde devam eden çalışmaları inceledi. Çalışmalarla ilgili vazifelilerden bilgi alan Genel Sekreter Gündoğdu, zelzelesi daha evvel acı bir biçimde yaşayan Kocaelililerin gösterdiği hassasiyetin ve yardımların tek elden uyumunun ehemmiyetine değindi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın