Çankaya, Uğur Mumcu’yu “Unutma Bizi” İle Andı

Çankaya Belediyesi, gazeteci-yazar Uğur Mumcu’nun katledilişinin 30’uncu yıldönümünde Levent Üzümcü Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Unutma Bizi” oyunu ile Uğur Mumcu sevenlerini buluşturdu.   

 

Tiyatro oyununda, “Ey halkım, unutma bizi! diye sesleniyordu Uğur Mumcu. Unutmadık elbette. Zira biz unutmayız. Unutamayız. Ve hem de unutturmayız” diyen Orhan Aydın ve Levent Üzümcü izleyenlerden büyük alkış aldı. 

24 Ocak 1993 tarihinde uğradığı bombalı hücum sonucu katledilen aydın-gazeteci-yazar Uğur Mumcu Çankaya’da anıldı. 

Levent Üzümcü Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Unutma Bizi” isimli tiyatro oyunu Çankaya Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde Ankaralılarla buluştu. Etkinliğe Uğur Mumcu’nun çocukları Özge Mumcu Aybars ve Özgür Mumcu da katıldı.

Cengiz Toraman tarafından yazılıp yönetilen ve oyuncu takımını usta sanatkarlar Orhan Aydın ve Levent Üzümcü’nün oluşturduğu oyun ile Uğur Mumcu 30. mevt yıldönümünde bir kere daha hatırlandı. 

Solist Gülcan Altan’ın, piyanist Dengin Ceyhan’ın Zülfü Livaneli, Timur Selçuk ve Cem Karaca’nın yapıtlarından oluşan müziği eşliğinde renk kattığı tiyatro gösterisi salonu dolduran Ankaralılar tarafından büyük beğeni aldı.   

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın