Çankaya Belediyesi, Cumhuriyetin 100. Yılına 4 Açılışla Başladı

Çankaya Belediyesi, Cumhuriyet’in 100. yılına 4 açılış ile başladı. Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, Yenimahalle Belediye Lideri Fethi Yaşar ve çok sayıda CHP milletvekilinin katıldığı merasimde Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen, “Birileri rant için çalışırken, biz halkımız için çalışıyoruz. Halkın her bir kuruşunu namusumuz bilip çalışıyoruz ve bu türlü çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.

Halkın faydasına projelerini tamamlayarak birbiri arkasına halkın hizmetine sunan Çankaya Belediyesi düzenlediği merasimle 4 yeni projenin daha açılışını yaptı. Çayyolu Hizmet Binası, Alacaatlı Geri Dönüşüm Merkezi, Boztepe ve Eti Maden parkları Çayyolu Hizmet Binası’nda yapılan merasimle hizmete girdi.

Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen’in konut sahipliğinde gerçekleşen merasime Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lider Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, CHP Ankara Milletvekilleri Levent Gök, Tekin Bingöl, Murat Buyruk, Yıldırım Kaya, CHP Parti Meclisi Üyeleri Semra Dinçer, Hasan Efe Uyar, Deniz Periyot, Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, Yenimahalle Belediye Lideri Fethi Yaşar, Düzgün Parti Ankara Milletvekili Ayhan Altıntaş, CHP Çankaya İlçe Lideri Fahri Yıldırım, CHP Mamak İlçe Lideri Ali İstek Erdek, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Merasime katılamayan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener’in gönderdiği tebrik iletileri da okundu.  

TAŞDELEN: “HİZMETİ HALKIMIZIN AYAĞINA GETİRDİK”

Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen, merasimde yaptığı konuşmada Çayyolu Hizmet Binası’nın 3 bin 200 metrekare alana kurulduğunu söyledi. Taşdelen’in hizmet binası içinde Prof. Dr. Muammer Aksoy’un isminin verildiği bir kütüphane olduğunu söylemesi alkış aldı.

Taşdelen, “Açtığımız hizmet binalarıyla hizmeti halkımızın ayağına getirdik. Birileri rant için çalışırken bizler halk için çalışırız. Belediyenin her bir kuruşunu namusumuz bilip harcadığımız için, israf etmediğimiz için bu yapıtları halkımıza kazandırıyoruz ve bu türlü çalışmaya da devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin 100. yılındayız ve halkımıza kazandıracağımız yeni yapıtlarla 100. yılı taçlandıracağız” dedi.

CUMHURİYETİN 100. YILINA 3 DEV ESER

Taşdelen, Cumhuriyet’in 100. yılında da Ankara’ya 3 dev eser kazandıracaklarını söyledi.

Taşdelen, Ankara’nın milletlerarası standartlardaki birinci kültür merkezi olacak Atatürk Kültür Merkezi’ni 29 Ekim de, ikinci Atatürk Orman Çiftliği olacak 750 dönümlük Bademlidere Cumhuriyet Parkını 23 Nisan’da, Ankara’nın müze gereksinimini giderecek Kurtuluş Savaşı Müzesi’ni de 13 Ekim’de hizmete açacaklarını belirtti. 

TAŞDELEN: “ÇANKAYA BELEDİYESİ KİRA ÖDEMEYEN KENDİ MÜLKLERİYLE HİZMET VEREN BİR NOKTAYA GELMİŞTİR”

Açılışı yapılan Çayyolu Hizmet Binası ile Çankaya Belediyesinin kiracı olduğu hiçbir mülkün kalmadığının altını çizen Taşdelen, “Kiracısı olduğumuz son mülkten de çıkmış olacağız. Artık Çankaya Belediyesi hiçbir kira ödemeyen kendi mülklerinde hizmet veren bir noktaya gelmiştir. Çayyolu Hizmet Binamız ve açılışını yaptığımız başka tesislerimiz halkımıza iyi olsun” dedi. Taşdelen, konuşmasını, “Dürüst, namuslu beşerler her vakit kazanır. Başkanı bilim ve akıl olanlar, başkanı Mustafa Kemal Atatürk olanlar her vakit kazanır. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın özgürlük, yaşasın Mustafa Kemal Atatürk aydınlığı” diyerek bitirdi.  

MANSUR YAVAŞ: “BİZLER, ŞEFFAF VE HESAP VEREREK ÇALIŞIYORUZ”

Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş da, konuşmasında, “Bizler, belediye liderleri olarak el ele verdik, hiçbir ayrım yapmadan en güzel formda çalışıyoruz. Bizler, şeffaf bir biçimde hesap vererek, halkın hiçbir kuruşunuzu israf etmeden çalışıyoruz. Ankara halkında ulaşmadığımız hiçbir kesim yok” dedi. Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyetin 100. yılı için yapılan çalışmalardan bahseden Yavaş, açılışı yapılan yapıtlardan ötürü Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen’e ve emeği geçenlere teşekkür etti.   

OĞUZ KAAN SALICI: “BELEDİYE LİDERLERİMİZLE GURUR DUYUYORUM”

Belediye liderlerinin yaptığı hizmetlerle gurur duyduğunu belirten Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lider Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ise, “Biz, siyasi bir gayret veriyoruz. Türkiye’yi çağdaş bir düzeye getirecek bir uğraş veriyoruz. Bu çabayı verirken de belediye liderlerimizin yaptığı hoş işler ve halkımızın bunlara sahip çıkması bizim en büyük motivasyonumuz oluyor. Alper liderimize, Mansur liderimize ve Fethi liderimize yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.  

YENİ YILIN BİRİNCİ TOPLU AÇILIŞINDA GRUP GÜNDOĞARKEN COŞKUSU

Konuşmaların akabinde, Çayyolu bölgesinde kıymetli bir gereksinimi karşılayacak olan Çayyolu Hizmet Binası, Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi’nde inşa edilen Alacaatlı Geri Dönüşüm Merkezi, Boztepe Mahallesi’nde imali tamamlanan Boztepe Parkı ve Kızılırmak Mahallesi’nde imali tamamlanan Eti Maden Parkı kurdele kesitiyle hizmete açıldı.

Türkiye’nin en sevilen müzik kümelerinden Grup Gündoğarken de verdiği konserle açılışa renk kattı. Çankayalılar, Küme Gündoğarken’in seslendirdiği “Ankara’dan Abim Geldi”, “Rüzgâr”, “Ellerimde Çiçekler”, “Gibi Gibiyim”, “Sensiz Olmaz” üzere sevilen müziklere daima bir ağızdan eşlik etti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın