Canikli Kadınlar Depremzedeler İçin El Ele

Canik Belediyesi Hanım Konakları kursiyerleri zelzeleden etkilenen vatandaşlar için battaniye, kıyafet, atkı ve bere üretiyor.

Canik Belediyesi Hanım Konakları’nda eğitim alan kursiyerler Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 vilayette tesirini gösteren sarsıntıdan etkilenen vatandaşların giysi muhtaçlıklarını karşılamak için seferber oldu. Kursiyerler, usta öğreticiler ve ilçedeki istekli bayanlar depremzedelerin soğuk hava koşullarından korunmaları için gereksinim duyduğu kışlık kıyafet, battaniye, atkı, bere ve pijama kadrosu üretiyor. Canik Belediyesi Hanım Konakları’nda üretilen eserler paketlenip, hazır hele getirilerek zelzele bölgesine gönderiliyor.

Canikli Bayanlardan Örnek Dayanışma

Canik Belediyesi Hanım Konakları’nda, Canik İlçe Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle açılan kurslarda eğitim alan kursiyerler sarsıntıdan etkilenen vatandaşlar için battaniye, kışlık kıyafet, atkı ve bere üretmeye devam ediyor. İlçedeki tüm hanım konaklarında eğitim alan kursiyerler, usta öğreticiler ve ilçede yaşayan istekli bayanlar tarafından kışlık kumaşlardan ihtimamla dikilip hazır hale getirilen, kışlık kıyafetler, battaniyeler, pijama grupları, atkı ve bere grupları sarsıntı bölgesine gönderilmek üzere paketlenip hazır hale getiriliyor.

Ürünler Zelzele Bölgesine Gönderiliyor

Canik Belediyesi Hanım Konakları’nda bulunan atölyelerde kursiyerler, usta öğreticiler ve ilçede yaşayan istekli bayanlar tarafından sarsıntıdan etkilenen vatandaşların giysi gereksinimlerini karşılamak için üretilen kışlık giysi eserleri ve battaniyeler zelzele bölgesine gönderiliyor. Canikli bayanlar tarafından el birliğiyle hazır hale getirilen eserler Canik Belediyesi tarafından AFAD uyumunda Canik’ten sarsıntı bölgesine gönderilen yardım tırlarıyla depremzedelere ulaşmak üzere yola çıkıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın