Bu Zor Günleri Birlik Olarak Atlatacağız

Nevşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok kentte tesirli olan sarsıntı sonrası devletin tüm imkanları ile yaraları sarmak için teyakkuz halinde olduğunu belirterek, “Bu sıkıntı günleri birlik olarak atlatacağız.” dedi.

Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok vilayette hissedilen zelzelenin akabinde Nevşehir’de, Nevşehir Valiliği öncülüğünde başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde yardımların kabul edildiği Damat İbrahim Paşa Spor Salonu’nu ziyaret etti. Burada vazife alan Nevşehir Belediyesi işçileri, gönüllüler ve öteki kamu çalışanlarına kolaylıklar dileyen Savran, bağış için gelen vatandaşlarla da sohbet etti.

Kampanyaya kısa müddette önemli bir dayanak sağlayan Nevşehirlilere teşekkür eden Savran, kampanya çerçevesinde toplanacak olan battaniye, elektrikli ısıtıcı, temel besin gereçleri, bebek bezi, mont, bot, atkı, bere, eldiven, uyku tulumu, hijyen seti ve barınma gereçlerinin AFAD’ın koordinesinde sarsıntı bölgesine ulaştırılacağını kaydetti.

Savran, “Dün gece sabaha yanlışsız meydana gelen zelzele vilayetimizde de hissedildi. Artçılar devam ederken öğlen saatlerinde meydana gelen ikinci zelzeleyle sarsıldık. Zelzelede önemli bir biçimde ziyan gören vilayetlerimizde kurtarma çalışmaları devam ediyor. Bizde olayın birinci saatlerinden itibaren kentimizde valiliğimiz öncülüğünde belediyemiz ve tüm kamu kuruluşlarımız takipteyiz ve bir yardım kampanyası başlattık. Burada değerli olan bir dağınıklık yaşamadan yardımların tek elden toplanarak sarsıntı bölgesine iletilebilmesi.  Kampanya ile birlikte vatandaşlarımızın bağışlarını Damat İbrahim Paşa Kapalı Spor Salonu’nda kabul etmeye başladık. Burada hem belediye çalışanlarımız, hem gönüllüler hem de öteki kamu çalışanları misyon yapıyor. Buranın haricinde kampanyaya katılmak isteyen fakat aracı olmayan ve belediyemize ulaşan vatandaşlarımızın yardımlarını konutlarından ve işyerlerinden alarak buraya getiriyoruz. Dertli bir süreçteyiz, önemli bir felaketle karşı karşıyayız ancak devletimiz büyük. Olayın çabucak akabinde tüm imkânlarını seferber eden devletimiz sarsıntı bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor. Bakanlarımız da şu anda zelzele bölgesindeler. AFAD ve Kızılay yaraları sarmak için büyük efor gösteriyor. Ayrıyeten belediyelerimiz daima olarak buraya iş makinesi ve işçi sevk ediyor. İnşaallah bu sıkıntı günleri birlik olarak atlatacağız.” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın