Bornova’da farkındalık yaratan temizlik çalışması

Bornova Belediyesi’nin Barbaros Mahallesi’nde başlayıp, Kazım Dirik Mahallesi ile devam ettiği paklık seferberliğinde sıra Doğanlar ve Ümit Mahallesi’ne geldi. Bornova Belediye Lideri Dr. Mustafa İduğ, daha pak bir ilçe yaratma hedefiyle gerekli tüm yatırımları yaptıklarını ve var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

Daha Pak bir kent yaratmak için 326 işçi ve 85 araç ile 7 gün 24 saat vazife başında olan Paklık İşleri Müdürlüğü’nün rutin işleri dışında gerçekleştirilen çalışma Doğanlar ve Ümit Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Çalışma kapsamında tüm yollar süpürge araçları ile süpürüldü, etraftaki çöpler toplandı, konteynerler yıkandı.

7/24 çalışma sistemi

Bornova’yı pak tutmak için gerekli tüm yatırımları yaptıklarını söyleyen Bornova Belediye Lideri Dr. Mustafa İduğ, “Daha pak bir Bornova için Paklık İşleri Şantiyemizi, araç filomuzu ve ekipmanlarımızı yeniledik. Katı atık transfer istasyonu kurduk. Çöpleri bekletmiyoruz. 3 vardiya çalışma sistemine geçtik. Çöp toplama hizmetimiz Pazar günleri de devam ediyor. Bu özel çalışmamızı ise farkındalık yaratma ismine Paklık İşleri Müdürlüğümüzün rutin işleri dışında gerçekleştiriyoruz. Bu noktada vatandaşlarımızdan bir ricamız var. Unutmayalım ki; En hoş paklık kirletmemektir. Bornova hepimizin” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın