İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel Kültür
  3. Bir Seyahat Çantası İçinde Mutlaka Bulunması Gerekenler

Bir Seyahat Çantası İçinde Mutlaka Bulunması Gerekenler

Bir Seyahat Çantası İçinde Mutlaka Bulunması Gerekenler
6

Seyahat Çantası İçinde Mutlaka Bulunması Gerekenler

Hepimizi hayatın belli dönemlerinde yeni yerler görme arzusu kaplar. Şehrin karmaşasından bunalarak, içerisinde bulunduğumuz hayatın sıkıntılı dönemlerine kısa bir mola vermek isteriz. Keşfedilecek yeni yerleri araştırır ve hazırlıklara başlarız. Gitmeyi planladığımız yerin iklim ve hava şartlarına dikkat ederek yapmak istediğimiz tatilin bir eziyete dönmesinin önüne geçebiliriz.
Seyahat çantası hazırlamak güzel bir tatil geçirmemize yardımcı olacaktır. Sakin bir kafayla hazırlanması gereken çantayı kullanamayacağız eşyalar ile doldurmakta bir başka problem sebebi olabilir. Gelin birlikte ‘’seyahat çantası nasıl hazırlanır?’’ sorusuna cevap bulalım.

KÜÇÜK EVİNİZ; SEYAHAT ÇANTASI İÇİN NELER GEREKLİ
İlk olarak bir seyahat planı yapmış olmalısınız nasıl ortamlarda bulunacaksınız, ne kadar süreli bir seyahat planlıyorsunuz, daha sonra da gideceğiniz yerin hava koşullarını öğrenmelisiniz. Daha sonra bir liste yapabilirsiniz. Böylece kıyafet tercihlerinizi daha kolaylıkla yaparsınız. Yanınıza yük yapacak bir şey almamış olursunuz. Seyahat çantanıza koyacağınız kıyafetleri kısaca sayacak olursak.

İlk olarak çok fazla yer kaplamayan iç çamaşırlarınızı fazladan koyabilirsiniz. Bu sizin için iyi olacaktır. Yaz aylarında gidiyorsunuz mayo, şort koyabilirsiniz. Çorap olarak kısa babet çoraplar giyim rahatlığı sağlar. Üst giyim tercihlerini kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Ayrıca akşamların serin geçmesi ya da yağmur ve rüzgârlı günlerin olabilme ihtimaline karşı ince bir hırka veya yağmurluk almak isteyebilirsiniz. Ayakkabı tercihinizi yine mevsiminize uygun yapabilirsiniz. Yaz mevsimi için plaj terliği veya parmak arası terlik, spor ayakkabısı ve seyahat planınıza uygunsa daha şık bir ayakkabı da olabilir.

Kış aylarında yapacağınız seyahatler için de kalın kazak, badiler sizi daha sıcak tutar. Ayrıca atkı, bere ve eldiveninizi de yanınıza almayı unutmayın. Seyahatinizde soğuk hava şartlarının sizi zorlamasını istemezsiniz. Çorap tercihlerinizi kalın ve uzun çoraplardan yana kullanmayı unutmayın.

BAKIM ÜRÜNLERİ

Nasıl bir yere seyahat ettiğinizin, hava koşullarının bir önemi yok bu kategorimizde . Kişisel ihtiyaçlarınız için her zaman hazırlıklı olmalısınız. Peki, nedir bunlar? Ayrıca birazdan bahsedeceğimiz ürünlerin özellikle seyahat çantaları için özel boyutları bulunmaktadır.

Şampuan ve saç kreminiz için seyahat boyları tercih edebilirsiniz. Böylece seyahat çantanızda ağırlık olmaz ve yer kaplamamış olur.
Diş macunu, diş fırçanızı koyarken koruması ile koymak daha steril olacaktır.
Vücut ve el kremleri değişen hava koşullarında size ilk yardıma koşacaktır.
Saç fırçanız, güneş kremi, saç şekillendiricisi ve tıraş makinası gibi ürünleri de unutmayınız.

Bakım ürünlerini koyabileceğiniz ufak ayrı bir çanta sizin için iyi olacaktır. Çünkü bakım ürünlerinizin seyahat yolculuğunuzda dökülmesi, bir basınçla patlama sonucu elbiselerinize ve özel eşyalarınıza buluşma ihtimali var. Bavulunuzu açtığınızda böyle bir sahne sizi üzebilir. Ve tabii ki, küçük bir ilk yardım çantasında olması gereken ilaç yara bandı küçük bir makas, tırnak makası gibi ihtiyacınız olacak şeylerde vardır.

ÖZEL EŞYALAR

Yanınıza küçük bir not defteri almak isteyebilirsiniz. Bu sizin farklı ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Belki küçük bir anınızı yazmak istersiniz. Adres ve bazı telefon numaralarını yazmak içinde iyi olacaktır. Çünkü şunu unutmayın bilmediğiniz bir yere gidiyorsunuz ve tedbirli olmak her zaman sizi iyi hissettirecektir. Şarj aletiniz tabi ki listenize yazın ve koyduğunuzu kontrol ediniz. Laptop, fotoğraf makinası gibi elektronik aletler sizin tercihinize kalmıştır. Tabi bunların güvenliğini unutmayın. Ayıca yanınıza çöp poşeti ya da birkaç tane normal poşet alınız. Eşyalarınızı kilitlemeye ihtiyacınız olabilir asma kilit de sizin ilk yardımınıza koşabilir. Bazen de kitap okumaya ihtiyacınız olabilir. Bunun için okumak istediğiniz bir kitabı yanınıza alabilirsiniz. Şunu unutmayın seyahat çantası yolculuğa çıktıktan sonrası sizin her şeyiniz olacak o yüzden listenizdekileri koyduğunuzdan emin olun. Şimdi seyahat çantanızı kapatabilirsiniz. İyi yolculuklar!

Bir önceki yazımız olan KPSS ÖABT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Notları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap