Belediye Başkanı Savran; “Mahallelerimizdeki Sorunlara Kısa Sürede Müdahale Ediyoruz”

Nevşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, mahallelerde hizmetlerin daha faal ve süratli sağlanabilmesi maksadıyla kurulan ve kendisinin misyona gelmesinin akabinde işçi sayısı arttırılarak kendi bütçesi oluşturulan Muhtarlık İşleri Müdürlüğü sayesinde, mahallelerdeki acil yapılması gereken problemlere kısa müddette müdahale ederek, tahlile kavuşturduğunu söyledi.

Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, MEDAŞ takımları tarafından Güzelyurt Mahallesi 212. Sokak’ta elektrik çizgilerinin yeraltına alınması için yürütülen çalışma sırasında bozulan yollarda Muhtarlık İşleri Müdürlüğü gruplarınca gerçekleştirilen tamirat çalışmalarını yerinde inceledi. Beraberinde Lider Yardımcısı Furkan Feralan ile gittiği çalışma alanında vazife yapan belediye çalışanlarına kolaylıklar dileyen Savran, yürütülen çalışmalara ait bilgi aldı.

Kendisinin misyona gelmesinin akabinde fonksiyonu arttırılarak güçlendirilen Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ile birlikte küçük ve orta ölçekli bakım ve tamir çalışmalarına daha süratli müdahale ettiklerini kaydeden Savran, “Yaya kaldırımı ve yollar için gerek 153 Davet Merkezi ve  WhatsApp İhbar Çizgisi ile toplumsal medyadan ulaşan şikayetleri kısa müddette tahlile kavuşturuyoruz.  Birtakım bakım ve tamirat çalışmaları ise mevsim kuralları yahut gereç temininde yaşanan kahırlardan ötürü gecikebiliyor lakin bizim emelimiz ihbar geldiğinde kısa müddette sorunu tahlile kavuşturmak. Kış aylarında olmamıza rağmen tüm gruplarımız daima alanda ve Nevşehir için çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

Başkan Savran, çalışma alanlarındaki incelemelerinin akabinde Nevşehir Belediyesi Turizm ve Spor A.Ş, Muhtarlık İşleri Müdürlüğü, Takviye Hizmetleri Müdürlüğü, Paklık İşleri Müdürlüğü ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Buradaki çalışanlarla bir mühlet sohbet ederek işlerinde kolaylıklar dileyen Savran, “ Nevşehir’e hizmet etmek için daima bir arada gece gündüz çalışıyoruz. Kentimiz bugün hoş hale geldiyse, bu birlikte çalışmamızın sonucudur. Her birinizin hissesi ve katkısı var. Nevşehir Belediyesi olarak büyük ve huzurlu bir aileyiz.” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın