Başkan Sandıkçı: “Çağa yön veren bir nesil yetiştireceğiz”

Başkan İbrahim Sandıkçı, Canik Keşif Yerleşkesi için düzenlenen slogan yarışında derece elde eden yarışmacılara mükafatlarını takdim etti.

Canik Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan, gençlerin bilim ve teknoloji alanında eğitim alacağı, bu alanda proje ve çalışmalar gerçekleştirip, deney ve müşahede yapacağı Canik Özdemir Bayraktar Keşif Yerleşkesi için düzenlenen ödüllü Slogan Yarışması’nda dereceye giren yarışmacılar mükafatlarını Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı’nın elinden aldı. Canik Belediyesi’nin Canik Özdemir Bayraktar Keşif Yerleşkesi için düzenlediği ve ağır bir müracaatın olduğu ödüllü slogan yarışında, ‘Sen de Hayal Et Geleceği Keşfet’ sloganıyla birinci olan Meltem Vatan Demirci VR gözlük, ‘Geleceğin Yeni Üssü Canik Keşif Kampüsü’ sloganıyla ikinci olan Doğukan Görkem Alakoca tablet, ‘Gençler Geleceği Canik’te Keşfediyor’ sloganıyla üçüncü olan Hülya Memiş ise akıllı bileklik ödülünün sahibi oldu.

Başkan Sandıkçı Yarışmacıları Kutladı

Canik Belediyesi’nde gerçekleşen ödül merasiminde Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı, slogan yarışında dereceye giren vatandaşlara mükafatlarını takdim etti. Slogan müsabakasına ağır bir iştirakin olduğunu belirten Lider İbrahim Sandıkçı, “Canik Özdemir Bayraktar Keşif Yerleşkemiz için düzenlediğimiz slogan yarışımızda dereceye giren yarışmacılarımıza mükafatlarını takdim ettik. Yarışımıza vatandaşlarımız büyük bir ilgi gösterdi. Ağır bir iştirakin olduğu yarışımızda heyet üyelerimiz değerlendirmelerini yaparak dereceleri belirledi. ‘Kampüs Senin Slogan Senin’ diyerek düzenlediğimiz bu yarışmamamızda birçok özgün sloganın ortaya çıkmasına vesile olduk. Yarışımıza katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Mükafatlarını takdim ettiğimiz dereceye giren katılımcılarımızı kutluyorum. Dereceye giren sloganlarımız Keşif Yerleşkemizde yer alacak. İnşallah bu sloganlar kaç gencimizin ve çocuğumuza ilham olacak” dedi.

Büyük Heyecan     

Canik Belediyesi tarafından Canik Özdemir Bayraktar Keşif Yerleşkesi için düzenlenen ödüllü slogan yarışında derece alan vatandaşlar büyük bir heyecan ve memnunluk içerisinde mükafatlarına kavuştular. Lider İbrahim Sandıkçı, derece alan yarışmacılara mükafatlarını takdim ederken, birinci olarak VR gözlüğü kazanan yarışmacıyla birlikte sanal gerçeklik uygulamalarını deneyimledi. Lider Sandıkçı: “Günümüzde VR gözlük kullanımı ve sanal gerçeklik kavramı yalnızca oyun üzerine inşa edilmiş bir kavram durumda. Lakin gelişen teknoloji ile birlikte hayatımıza dâhil olan sanal gerçeklik kavramı eğitim alanıyla birleştiğinde bizlere yeni imkânlar sunmaktadır. Deneyimleyerek öğrenme, çok boyutlu öğrenme ve tesirli öğrenme üzere birçok fırsatı bizlere sunmaktadır” tabirlerini kullandı.

“Çağa taraf veren bir kuşak yetiştireceğiz”

Gençler ve çocukların Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde uygulamalı bir biçimde eğitim alacağını ve tecrübe kazanarak öğreneceklerini tabir eden Lider Sandıkçı,“ Keşif Yerleşkemizde bilim ve teknolojiye hâkim, çağa ayak uyduran değil, çağa istikamet veren bir jenerasyon yetiştireceğiz. Keşif Yerleşkemizde özel olarak hazırlanan eğitim müfredatı çerçevesinde eğitim alacak gençlerimiz ve çocuklarımız teorik eğitimler bir arada uygulamalı bir halde eğitim alacak. Keşif Yerleşkemizde oluşturduğumuz keşif alanları, laboratuvarlar, atölyeler ve uygulama alanlarında alanında uzman eğitmenlerimiz eşliğinde deneyimleyerek öğrenecekler. Kendilerine geliştirdikleri bu yolda ülkemiz ve milletimiz için kıymetli çalışmalara imza atacaklar” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın