Başkan Dündar, Emek’te vatandaşlarla buluştu

Bursa’ya kıymet katan projelerin yanı sıra ilçenin farklı bölgelerindeki tarihi miras ve manevi pahaların korunup yaşatılmasına yönelik çalışmalara da ehemmiyet veren Osmangazi Belediyesi, hayırseverler tarafından yaptırılan cami ve Kur’an kurslarına da dayanağını sürdürüyor. Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, Emek Adnan Menderes Mahallesi’nde yaptırılan Kur’an kursu inşaatını AK Parti MKYK Üyesi Dr. Hasan Sert ve AK Parti Osmangazi İlçe Lideri Ufuk Cömez ile birlikte inceledi.

Cuma namazını beraberindeki heyet ile birlikte Emek Adnan Menderes Mahallesi Yenibağlar Camii’nde kılan Lider Dündar, namaz sonra cemaatle bir ortaya geldi. Her hafta Cuma namazını farklı mahallelerde kıldıklarını belirten Lider Dündar, hayırseverlerin dayanağıyla yapılan hizmetlere belediye olarak katkı sağladıklarını söz etti. Emek Adnan Menderes Mahallesi’nde Büyükoğlu ailesinin kıymetli bir hizmetini yerinde gördüklerini söyleyen Lider Dündar, “Allah’a şükürler olsun ki, her mahallemizde hayırsever vatandaşlarımızın takviyesiyle çok değerli hizmetler ortaya çıkıyor. Biz de bu yapıtlara belediye olarak dayanak veriyoruz, üzerimize düşen ne varsa katkı sağlamaya çalışıyoruz. Büyük Osmangazi Ailesi olarak, gereksinimimizi gideriyoruz. Birçok mahallemizde Kur’an kursları açıldı. Katkı sağlayan herkesten Allah razı olsun. “ dedi.

AK Parti MKYK Üyesi Dr. Hasan Sert de Osmangazi’de çok iyi bir hizmete şahit olduklarını söz ederek, “Bu yapılan hizmet, çok değerli bir iş. Tüm İslam alemine, herkese güzel uğurlu olsun. Bu hizmetlerin azı birden fazla olmaz. Yürekten olan ve Allah isteği için olan bir katkı. Buralara ruh verecek bu hizmetleri, katkısız takviyesiz bırakmayalım. Bilhassa son günlerde ecnebi yerlerde yapılan makus muamelelerden sonra buraların kıymeti bir defa daha artmış oluyor. Bu hizmetlere dayanak verenlerden Allah razı olsun.” sözlerini kullandı.

Osmangazi İlçe Müftüsü Mehmet Uzun da kendilerine bugüne kadar verdiği dayanaktan ötürü Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar’a teşekkür etti.

Başkan Dündar, caminin akabinde AK Parti MKYK Üyesi Dr. Hasan Sert ve AK Parti Osmangazi İlçe Lideri Ufuk Cömez ile birlikte esnaf ile bir ortaya geldikten sonra Osmangazi Belediyesi’nin vizyon projelerinden olan Emek Bilgi Evi’ni ziyaret ederek, öğrencilere çeşitli armağanlar verdi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın