Aydın Büyükşehir Belediyesi Ekipleri Karla Mücadele Çalışmalarına Devam Ediyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi takımları, Aydın’ın yüksek rakımlı bölgelerinde tesirini sürdüren kar yağışı ile uğraşa devam ediyor.

Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu, takımların yol güvenliğini sağlamak için hazırlıklı olduğunu ve çalışmalara aralıksız olarak devam ettiklerini belirtti.

Aydın Büyükşehir Belediyesi takımlarınca kurulan kriz masasında, havanın günlük hayatı olumsuz etkilememesi için 7/24 durum takibi yapılıyor. Takımlar, yağışın tesirli olduğu yerlerde iş makineleri ile hazır olarak bekliyor.

Efeler, Köşk, Bozdoğan, Karacasu, Çine, Koçarlı ve Sultanhisar’da 7/24 temeline nazaran çalışmalarına devam eden gruplar, yolların kapanmaması için kar küreme ve tuzlama çalışmaları gerçekleştiriyor.

“Hızlı tahlil için 444 40 09”

Çalışmaların koordineli bir formda devam ettiğini belirten Lider Çerçioğlu, kar yağışının tesirli olduğu yerlerde kazaların yaşanmaması için şoförlere dikkatli olma daveti yaptı. Trafiğe çıkacak olan vatandaşların, araçlarında kış lastiği kullanmasının kıymetli olduğunu söz eden Lider Çerçioğlu, vatandaşların gereksinim halinde Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin 444 40 09 numaralı “Hızlı Tahlil Merkezi” sınırını arayabileceklerini söyledi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapın