İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Android Akıllı Telefonlar İçin En İyi Bulut Depolama Uygulamaları

Android Akıllı Telefonlar İçin En İyi Bulut Depolama Uygulamaları

Android Akıllı Telefonlar İçin En İyi Bulut Depolama Uygulamaları
1

Android Cep Telefonları İçin Bulut Depolama Uygulamaları

Bulut depolama, sanal sunucular tarafından ağlar üzerinde oluşturulmuş disklerde verilerin depolanmasıdır. Google Play Store’de yer alan Android cep telefonu için bulut depolama uygulamalarını yükleyerek fotoğraf, video, belge, müzik gibi tüm dosyaları güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Bu durumda yanınızda ek olarak hafıza kartı veya kart okuyucu gibi materyalleri taşımanıza gerek kalmaz.
Cep telefonunuz bozulsa, çökse, kırılsa, fabrika ayarlarına geri yüklense, virüs bulaşsa dahi bulut depolamada sakladığınız verilerin hiç birine zarar gelmez. Birçok bulut depolama uygulamasının internet sitesi olduğundan, bilgisayardan da verilerinize ulaşabilirsiniz.

Autosync

MetaCtrl şirketi tarafından geliştirilen uygulamadır. Google Drive, One Drive, Dropbox, Mega, Box, Pcloud ve Yandex Disk gibi bulut depolama servislerini tek bir çatı altında toplar. Cep telefonu ile bulut depolama servisleri senkronize olur. Sizde yönetici olarak verilerinizi kontrol edebilirsiniz.

Box

Box, 10 GB ücretsiz depolama özelliği sayesinde fotoğraf, video, belge, müzik gibi dosyalarınızı depolama, yönetme ve paylaşmanıza imkân tanıyor. Bireysel kullanıcılar dışında daha çok iş kullanıcıları tercih etmektedir. 25 milyondan fazla kullanıcı ve 225 binden fazla şirket Box bulut depolama servisini tercih etmesi, bu sektörde bir numara olduğunu kanıtlamaya yetiyor.
Çevrimiçi ve çevrim dışı dosyalarınızı cep telefonu, bilgisayar ve tabletten erişerek kontrol edebilirsiniz. Yüksek boyutlu dosyaları tek bir bağlantı ile paylaşabilirsiniz. Cihazınızın ekranında yer alan widget sayesinde tüm verilerinize anında erişmek mümkün.

Bireysel Plan 1
10 GB depolama alanı
250 MB dosya yükleme limiti
Fiyat: Ücretsiz
Diğer planlar belirli ücretler ile listelenmektedir.

Box sitesini ziyaret ederek iş ve platform planlarına ait diğer paketleri inceleyebilirsiniz.

Dropbox

Uygulama depolama alanına dosya yükleme ve diğer kişilerle paylaşmaya izin veriyor. Kullanıcılar ücretsiz 2 GB depolama alanını kullanabilir. Fotoğraf, video, doküman, müzik gibi tüm dosyaları yükleyebilirsiniz. Senkronize ettiğiniz diğer cihazlar sayesinde dosyalarınızı istediğiniz yerden kullanabilirsiniz. Ufak boyutlu dosyaları arkadaş, eş, dost ve ailenizle hızlı bir şekilde paylaşabilirsiniz.
Cihazınıza gelen veya sizin indirmiş olduğunuz video ve fotoğrafları otomatik olarak yedekleyebilirsiniz. İnternet bağlantınız olmasa bile, 175’den fazla dosyayı görüntüleyerek üzerinde değişiklik yapabilirsiniz. Telefonunuzun kamerasıyla çekmiş olduğunuz fotoğrafları PDF formatına çevirebilirsiniz. Microsoft Office desteği sayesinde Excel, Word ve slayt dokümanlarını görüntüleyebilir ve başkalarına gönderebilirsiniz.
2 GB depolama alanı ücretsiz, 2 TB depolama alanı aylık 9,99 $ ve 3 TB depolama alanına aylık 16,58 $ ödeyerek satın alabilirsiniz.
Google Drive

2012 yılında Google tarafından oluşturulmuş depolama servisidir. Tüm dosyalarınızı güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Diğer mobil cihazları kullanarak yüklemiş olduğunuz dosyalara ulaşabilirsiniz. Yüklediğiniz tüm dosyalar yedeklendiği için onları kaybetme şansınız yoktur. Yüklemiş olduğunuz içerikleri görüntüleme, düzenleme, yorum yapmak için diğer kullanıcıları davet edebilirsiniz.
Google Drive doküman, e-tablo, slayt, Microsoft Office uygulamalarıyla uyumlu bir şekilde çalışır. Telefonunuzun kamerasını kullanarak çeşitli belgeleri tarayabilirsiniz. 15 GB ücretsiz depolama alanını kullanarak dosyalarınız saklayabilirsiniz.

100 GB depolama alanı , 200 GB depolama alanı , 2 TB depolama alanı
Aylık: 5,79 TL Aylık: 11,59 TL Aylık: 28,99 TL
Yıllık: 57,99 TL Yıllık: 115,99 TL Yıllık: 289,99 TL

10 TB depolama alanı , 20 TB depolama alanı , 30 TB depolama alanı
Aylık: 289,99 TL Aylık: 579,99 TL Aylık: 869,99 TL

Mega

Ücretsiz olarak 50 GB depolama alanı sunuyor. En çok bulut depolama alanı sunan bulut depolama servisidir. Ücret ödeyerek 200 GB ile 8 TB arasında depolama alanına sahip olabilirsiniz. Sakladığınız veriler istemci cihazlar tarafından şifrelenme ve şifrelerin çözülme imkânı bulunuyor.
Mobil cihazlar aracılığıyla yüklediğiniz verileri, zaman ve yer imkanı gözetmeksizin dilediğiniz yerden verilerinize ulaşabilirsiniz. Dosyalarınızın üzerinde arama, saklama, indirme, yayınlama, görüntüleme, paylaşma, adlandırma ve silme işlemini yapabilirsiniz. Uçtan uca şifreleme özelliği sayesinde diğer kullanıcılara sohbet edebilirsiniz.

Pro Lite , Pro 1 , Pro 2 , Pro 3
400 GB 2 TB 8 TB 16 TB
1 GB Kota,2 TB 8 TB, 16 TB
4,99 € 9,99 € 19,99 € 29,99 € Aylık ödemeler

Microsoft One Drive
2007 yılında Microsoft tarafından oluşturulmuş bulut depolama servisidir. Bilgisayar ve tüm mobil cihazlardan dosyalarınıza ulaşabilirsiniz. Microsoft One Drive tüm Windows ürünleriyle entegreli çalışır. Kişisel ve ticari kullanıcılar için Office 365 desteği veriyor. Ücretsiz olarak 5 GB kişisel depolama alanı veriyor.

Microsoft 365 Aile Microsoft 365 Bireysel One Drive 100 GB
6 TB depolama alanı 1 TB depolama alanı 100 GB depolama alanı
6 kullanıcı 1 kullanıcı 1 kullanıcı
Aylık:53,99 TL Ayılık: 40,99 TL Aylık: 13,99 TL

Nextcloud

Diğer bulut depolama servislerine göre çok farklı bir çalışma mantığı vardır. Bilgisayarınıza Nextcloud, bilgisayar ile telefonu senkronize ederek, kendi bulut depolama alanınızı oluşturmanıza izin verir. Verileriniz nerde olduğunu bilmediğiniz sunucularda değil de, kendi bilgisayarınızda saklamış olursunuz. Bilgisayarınızın harddiski yüksek ise, depolama alanı yetersiz gibi bir sorun ile karşılaşmazsınız.

Yandex Disk

Yandex tarafından 2012 yılında kullanıcılarına sunduğu bulut depolama servisidir. Tüm kullanıcılara ücretsiz olarak 10 GB depolama alanı sunar. Microsoft Office uygulamaları ile uyumlu çalıştığı için, ofis belgeleri oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz. İnternet bağlantısı sayesinde kullanmış olduğunuz cihazları eşitleyerek fotoğraf, belge, müzik, video gibi dosyalarınıza ulaşabilirsiniz. Böylece hiçbir yerde dosyalarınızı unutmamış olursunuz.
Telefon ile diğer cihazlar arasındaki dosyaları kablosuz bağlantı olmadan aktarabilirsiniz. Bir kişiye dosyayı göndermek yerine, yüklemiş olduğunuz dosyanın bağlantısını göndererek mobil internetten tasarruf etmiş olursunuz.
100 GB depolama alanını aylık 1,7 $, 1 TB depolama alanını aylık 8,3 $, 3 TB depolama alanını da 25 $ satın alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Xiaomi Redmi 10X Ve 10X Pro’yu Tanıttı! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap